U općini Sračinec sve je u znaku Dana Miholja, tradicionalne proslave blagdana sv. Mihaela Arkanđela, nebeskog zaštitnika župe i općine, koji se slavi 29. rujna.
Tim povodom pripremljeni su bogati programi koji su započeli u subotu, 20. rujna rekreativnim turnirom u odbojci u Parku Velika graba.
- Bogat program uz Dane Miholja u Sračincu u kojem je dograđen vrtić i uređen novi sportski park
U sklopu Dana Miholja održana je i modna revija svečanih haljina dizajnerica Snježane Radev, vlasnice obrta Brokat te Gordane Flegar, vlasnice obrta "Goga šivalica“, kao i revija frizura frizerskih salona s područja Općine pod nazivom "Miholjska ljepota" uz glazbeni nastup Tije Mesek, Hane Bukal i Tene Hudoletnjak.
Jučer, u srijedu 24. rujna održan je susret pjesnika i školske djece u organizaciji Udruge od stiha Sračinec, a danas je dan rezerviran za djecu - svojim nastupima predstavit će se djeca iz Dječjeg vrtića Bambi Sračinec i OŠ Sračinec.
Najsvečanije će biti sutra, 26. rujna kada će se u Parku Velika graba (u slučaju kiše u Domu kulture) održati svečana sjednica Općinskog vijeća Sračinca. U subotu, 27. rujna na rasporedu je već tradicionalna folklorna glazbena večer, dok je nedjelja rezervirana za Plac na gmajni, manifestaciju u organizaciji Udruge Preslica gdje će biti predstavljeni stari zanati i obrti, degustacije zaštićenih tradicijskih kolača i izložbe radova i rukotvorina ispred Doma kulture u Sračincu. Održat će se i prezentacija "Srakarskog zajtreka" uz degustaciju za posjetitelje, a i ove godine kuhat će se nadaleko poznati srakarski gulaš kojeg će pripremati 10 profesionalnih kuhara i kuharica s područja općine Sračinec pod stručnim vodstvom Zlatnih kuhara iz ove općine, Damira Crlenog i Anđelka Levanića.
Tog dana u crkvi sv. Mihaela arkanđela održat će se svečana sveta misa proslave 100 godina izgradnje župne crkve koju će predvoditi biskup mons. Bože Radoš.