U palači Sermage instalacije multimedijalne umjetnice Martine Mezak Foto: Ilustracija

U palači Sermage instalacije multimedijalne umjetnice Martine Mezak

Igor Čolaković | 28.11.2019. u 17:00h | Objavljeno u Društvo

Na prvoj samostalnoj izložbi u Varaždinu, u Izložbenom salonu palače Sermage, varaždinskoj likovnoj publici svojim se instalacijama predstavila zagrebačka multimedijalna umjetnica Martina Mezak.

Rad ove umjetnice sa zagrebačkom i berlinskom adresom bazira se na multidisciplinarnim istraživanjima na polju umjetnosti, tehnologije i spoznaje. Svojim radovima ova umjetnica nastoji istražiti ljudsku percepciju, posebno granice između svjesnog i nesvjesnog, te utjecaj nesvjesnog iskustva na doživljaj stvarnosti.

- Zanimaju me stvarnosti koje nisu svakodnevna realnost, transcendentalne teme kroz koje nastojim preispitivati mogućnosti drugačije percepcije stvarnosti - istaknula je ova multimedijalna umjetnica koja je za varaždinsku izložbu priredila svojevrsnu retrospektivu svojih instalacija, kojima je dala novi kontekst.

ZTB uređenje

Izložba Martine Mezak ostat će otvorena do 8. prosinca.