Na 4. sjednici Turističkog vijeća Hrvatske turističke zajednice, temeljem Odluke o odabiru projekata udruženih turističkih zajednica, odobren je iznos od gotovo 3,4 milijuna eura za 97 projekata. Od toga su TZ područja Varaždinski bregi za projekte Od blaga do bajke - II. faza, Doživljaji s brega – autentična varaždinbreška iskustva odobrena sredstva u iznosu od 87.760,00 eura.
-Ova značajna potpora dodatno potvrđuje vrijednost i potencijal zajedničkih projekata usmjerenih na razvoj autentične turističke ponude destinacije TZ područja Varaždinski bregi. Ulaganjem u inovativne sadržaje i očuvanje lokalne baštine, stvaraju se preduvjeti za jačanje prepoznatljivosti destinacije, obogaćivanje doživljaja posjetitelja te poticanje održivog razvoja turizma na ovom području, poručili su iz TZ u kojoj su Općina Sveti Ilija Općina Gornji Kneginec i Općina Beretinec.
Inače, najviše na kontinentu, više od pola milijuna eura, otišlo je za projekte u Krapinsko-zagorskoj županiji. Iz Varaždinske županije uspješna su bila pet prijavitelja, i to županijska TZ koja je dobila 35 tisuća eura za projekt „100 dvoraca sjeverne Hrvatske, varaždinska TZ koja je za „Dvorišta sjevera, otkrivanje skrivenih dragulja“ 30.000 eura, TZ Centar svijeta 70.000 eura za Centrum veritas 3 i Camino Centrum Mundi, zatim Sjever Zagorja 65000 eura za Outdoor Sjever Zagorja: Vinski raj - faza II te Panoramska ruta Sjeverom Zagorja, dok je najviše dobila TZ Varaždinski bregi za spomenute projekte.
