Povodom Međunarodnog dana i tjedna arhiva Državni arhiv u Varaždinu organizira prigodni program.
Tako će se održati predstavljanje knjige "Zlata pl. Šufflay“ Božene Filipan Autorica ovog djela kroz dostupno arhivsko i muzejsko gradivo, te na temelju vlastitih saznanja do kojih je došla tijekom višedesetljetnog poznanstva sa Zlatom pl. Šufflay piše polivalentnu biografsko-memorijalnu književnu studiju. Tema studije je doprinos i značaj Zlate pl. Šufflay za povijest hrvatskog čipkarstva i njezina nastojanja na stvaranju Čipkarske škole nacionalno-sakralnog smjera u Varaždinskim Toplicama.
Životni i profesionalni put Zlate pl. Šufflay autorica stavlja u korelaciju sa životnim putom njenog brata, Milana pl. Šufflaya.
Također, u Varaždinu će biti otvorena izložba Varaždin i Hrvatsko proljeće 1971.
- Izložba Varaždin i Hrvatsko proljeće 1971., autora Damira Hrelje, donosi prikaz najvažnijih događanja u Varaždinu od 1967. godine, odnosno od donošenja Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika do sloma Hrvatskog proljeća i represije nad "proljećarima" krajem 1971. i tijekom 1972. godine. Kroz sačuvano arhivsko, muzejsko i knjižno gradivo vidljivo je da su u Varaždinu glavni nositelji ideja Hrvatskog proljeća kulturni i prosvjetni djelatnici, a od ustanova i društava Ogranak MH Varaždin, varaždinsko Kazalište, Narodno sveučilište "Braća Ribar", kao i varaždinski tjedni list Varaždinske vijesti. Jačanju nacionalne samosvijesti i identiteta posebno doprinosi živa izdavačka djelatnost, čiji su nosioci Ogranci Matice Hrvatske iz Varaždina i Čakovca, kao i Kulturno prosvjetno društvo "Zrinski" iz Čakovca - izvijestili su iz varaždinskog Državnog arhiva.