Posljednji dan obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, u knjižnici i čitaonici Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole, bio je održan književni susret. Svojim dolaskom učenike je počastila varaždinska književnica Matilda Mance, poznata po kriminalističkim romanima „Smrtonosna zamka“, „Nijemi svjedok“, „Djevojka s brucošijade“ i „Ubojstvo na Sjajnom balu“.
Nakon pozdravnih riječi ravnatelja Zorana Hajeka, pred brojnim gledateljstvom iz redova učenika i profesora, uz uvodne tonove, susret s književnicom otvorila je i vodila Jelena Benček, učenica 3. GIM razreda. Intervju s gospođom Mance vodile su učenice Kristina Čolaković iz 1.B , Matea Galović iz 2. B razreda te Eva Štefančić i Dorotea Varčar iz 3. E razreda, koje su ujedno čitale i ulomke iz njezinih romana. Fotografijom je sve ovjekovječila Ivana Rudnički, učenica 3. GIM razreda.
Gosti susreta imali su prigodu upoznati prozni i poetski opus književnice, ali i njezinu emotivnu stranu osobnosti. Matilda Mance otkrila je da je svoj uzor pronašla u krimićima Donne Leon i njezinom detektivu Guidu Brunettiju, a pri pisanju joj je uvelike pomogla i njezina profesija - pravosuđe. Dugogodišnji rad u Državnom odvjetništvu rezultirao je bogatim iskustvom u području kriminaliteta droge, što ju je potaknulo da mlade ljude, a i njihove roditelje, kroz zanimljiva i napeta književna djela upozori na zamke u koje mogu nesmotreno upasti. Događaji i likovi svih romana su fiktivni, no u njima možemo pronaći neke ljude oko nas.
Učenici su s velikim zanimanjem i oduševljenjem poslušali kratku priču „Banda“, koju je u cijelosti pročitao Jurica Jurašković, učenik 1. B razreda. Jednostavan stil pisanja, uzbudljiva radnja i jezik mladih zacijelo će potaknuti učenike da prionu čitanju, a profesorice hrvatskoga jezika da Matildu Mance uvrste u izbornu lektiru. Uskoro iz tiska izlazi i autoričin peti roman „Zovu me Zeus“ koji se tematski odmiče od ostalih njezinih romana, a govori o policijskome psu koji odlazi u mirovinu. Uz pisanje romana i kratkih priča piše i haiku poeziju za koju je nedavno dobila i nagradu iz Japana. Nizom jednostavnih pitanja prisutni su također saznali da književnica sebe smatra upornom i pravednom osobom, uglavnom se vodi motom „Živi pošteno i pusti druge da žive u miru.“, da bi voljela još posjetiti Švedsku i njene fjordove, a voli skupljati i džepne kalendare. Stoga joj je ravnatelj škole poklonio jedan posebni džepni kalendar školske godine koji izrađuje Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola.
Dvosatni susret glazbom su začinili učenici 3. GIM razreda: Matija Brlek i Domagoj Obadić - gitare i Jeronim Percač - saksofon. Domagoj Obadić i Matija Brlek za tu priliku osobno su obradili pjesmu „Wirters poem“ Pink Floyd, a na samome kraju mladi glazbenici izveli su i pjesmu „Diana“ Paul Anka. Književnicu je ta glazbena izvedba posebno razveselila jer ju je ponijela u osnovnoškolske dane kada je s pjesmom „Diana“ nastupila na školskom natjecanju i pobijedila. Na opće iznenađenje i veselje učenica i učenika, koji su sudjelovali u pripremi i realizaciji susreta, a i školskoj knjižnici, književnica je poklonila svoje knjige za sjećanje na taj predivan susret te ih osobno i potpisala.
Književni susret osmislile su i pripremile knjižničarka Ivana Štimec-Sajko i prof. hrvatskog jezika Maja Frančić u suradnji s prof. hrvatskoga jezika Jasnom Matovinović, Sandrom Erlač Hulama, Nives Vitez i Sanjom Denžić.