Dječja potraga za blagom u prirodi: Mašta i kreativnost u Gornjoj Voći

vv | 23.6.2025. u 13:20h | Objavljeno u Društvo
U subotu, 21. lipnja 2025., u Gornjoj Voći održana je vesela dječja radionica U potrazi za blagom. Okruženi prirodom i zelenilom, djeca su se prepustila istraživanju, skupljanju zanimljivih predmeta iz prirode i stvaranju svojih osobnih karata blaga.

Pod vodstvom voditeljice Magdalene Mudri, mali sudionici su kroz igru i promatranje pronalazili ono što za njih predstavlja blago – lišće, cvjetove, kamenčiće i druge sitnice. Svaki je rad bio poseban i nosio djetetovu osobnu priču.

Dana 21.06.2025. godine održana je još jedna kreativna radionica za djecu u Gornjoj Voći koju organizira Ana - udruga za pomoć djeci i obiteljima iz Varaždina. Tema subotnje radionice je bila U potrazi za blagom. Na radionici djeca sudionici su, kroz dobivene upute od strane voditeljice, u prirodi tražila predmete koji za njih predstavljaju blago. Tako su pronađeni različiti predmeti poput cvijeća, lišća, kamena, komadića drva i slično. Nakon potrage, djeca sudionici su zajedno s voditeljicom izradila mapu na kojoj su označila svoju potragu i pronađeno blago.  Nakon provedene aktivnosti, uslijedilo je zajedničko druženje uz društvene igre na otvorenom te su djeca uživala u grickalicama i sokovima. Smatram kako se kroz ovakve radionice potiče dječja mašta i kreativnost te provođenje vremena u prirodi kroz druženje s vršnjacima. Navedeno je od velikog značaja za djecu iz manjih sredina te se ovakvim radionicama promiče socijalizacija djece i omogućava im se kvalitetno provođenje vremena. Najbolji pokazatelj uspješnosti radionice svakako su nasmiješena dječja lica kojih i je ovoga puta bilo u velikom broju. rekla je Magdalena Mudri.

Radionica je bila besplatna, sav potreban materijal je bio osiguran, a organizirana je uz podršku Općine Donja Voća, a što je primjer ulaganja u djecu. Dječji smijeh, šarenilo i sunce učinili su ovo prijepodne pravim ljetnim početkom.
Galerija slika