- Nisam savjesno i odgovorno vodila Gradske bazene. Razlog tome bila je moja česta odsutnost, kako zbog bolesti, tako i zbog pokušaja silovanja. O tome neću ništa više govoriti, a niti o imenima. Tražila sam izliku da nisam na Bazenu, odnosno u blizini osobe koja je to pokušala napraviti - kazala je prilikom jutrošnjeg iznošenja obrane na varaždinskom Županijskom sudu prvooptužena Natalija Žetko.
Podsjetimo, nju, Željka Čengića, Ljiljanu Golić-Domislović i Lidiju Kojdić varaždisko Odvjetništvo tereti zbog sumnje na počinjenje više kaznenih djela pri čemu je JU Gradski bazeni oštećena za više od 1,5 milijuna kuna.
Žetko je, između ostalog, kazala da Čengić i ona nisu imali uvid u sve poslove na Bazenima.
- Sistem plaćanja studentskim ugovorima uveden je jer smo morali smanjiti troškove za zaposlene. Iako su u početku studenti apsolventi, doista radili na obuci neplivača što im je bilo plaćeno temeljem studentskih ugovora, kasnije je uveden sistem tzv. fiktivnih studentskih ugovora. Naime, studenti koji su radili te poslove diplomirali su i izgubili studentska prava te je odlučeno da će se ubuduće trenerima koji su radili na obuci neplivača njihov rad plaćati putem fiktivnih studentskih ugovora. Ne znam imena trenera koji su to radili i studenata koji su davali studentske ugovore, no studente je nalazio Velimir Mudri. Nisam znala da je bilo toliko studenata, a potpisivala sam dokumentaciju za koju sam mislila da je vjerodostojna, no nisam znala koliko je ukupno novaca isplaćeno - kazala je, između ostalog, Žetko dodavši da osim plaće nije dobila niti kunu više.
Odnos između Golić-Domislović i Čengića, navela je, uvijek je bio na rubu incidenta jer on nije bio zadovoljan s njenim radom.
- Golić-Domislović ispunjavala je studentske ugovore i iako smo ih u pravilu trebali potpisivati ja ili Čengić, ona je imala faksimil mog potpisa tako da je njime mogla „lupiti“ onoliko puta koliko god je željela. Kada su 2011. godine Čengić i Kojdić krenuli provjeravati dokumentaciju, ustanovili su da je temeljem fiktivnih studentskih ugovora iz Bazena izvučeno više novaca nego što je bilo u evidenciji plaćenoj za rad. Kada sam Golić-Domislović pozvala na kavu i pitala je gdje je novac, odgovorila je s „..pa...“! Nije dala nikakvo drugo pojašnjenje - poručila je Žetko.
Na pitanje suca gdje je novac, nije znala odgovoriti. No, poručila je da su u inkriminiranom razdoblju Velimir Mudri, koji je priznao krivnju i nagodio se s Odvjetništvom, i Golić-Domislović gradili kuće.
- To nisu bile bilo kakve kuće, već kuće bolje od mog stana. Štoviše, Mudri je 70 posto svog vremena provodio u restoranu dogovarajući se s izvođačima radova, a s Golić Domislović razmjenjivao je i brojeve izvođača - kazala je Žetko napomenuvši da je jasno vidljivo porijeklo njene imovine.
- Za kupnju stana u POS-u i auta uzela sam kredit, a kredit sam uzela i za namještanje stana. Mjesečna plaća na Bazenima bila mi je nešto više od 10.000 kuna, a mjesečno sam primala i 3.500 kuna budući da sam bila članica Gradskog poglavarstva. Živjela sam pristojno, ne luksuzno, i više novaca mi nije trebalo, a kod mene novac nije niti završio - rekla je bivša ravnateljica Bazena dodavši da je, Golić Domislović, svalivši na nju krivnju zapravo željela umanjiti težinu svojih postupaka.
- Znala je da me zbog bolesti često nije bilo na Bazenima i zna da se zbog bolesti ne mogu braniti punom snagom. No, zna da mi nije davala nikakav novac, a je li ga ona sama uzimala ili je davala još nekome, ne znam. No, malo mi je neobično kako se Mudri brzo uspio nagoditi s Odvjetništvom - primijetila je Žetko koja nakon iznošenja obrane nije željela odgovarati na pitanja ostalih odvjetnika i optužbe već je samo odgovarala na pitanja svog odvjetnika Marija Sokača.