Lopovi i provalnici operirali po Varaždinu, Donjem Vratnu, Ivanečkom naselju...

vv | 14.7.2025. u 15:07h | Objavljeno u Crna kronika

U razdoblju od 9. do 10. srpnja ove godine, u Donjem Vratnu, nepoznati je počinitelj iz otvorene alatnice koja se nalazi u sklopu kuće, otuđio motornu pilu u vlasništvu 38-godišnjaka. Visina materijalne štete procjenjuje se na oko 150 eura. Policijski službenici provode mjere i radnje u cilju pronalaska počinitelja ovog kaznenog djela.

U subotu, 12. srpnja, oko 12 sati, u jednom trgovačkom centru u Ivanečkom naselju, nepoznati je počinitelj otuđio novčanik s novcem te osobnim i bankovnim dokumentima u vlasništvu 57-godišnjakinje. Naime, tijekom kupovine, 57-godišnjakinja je na odjelu voća i povrća odložila svoj novčanik pokraj vage. Nakon što je otišla na drugi odjel, primijetila je da joj nedostaje novčanik. Po povratku, novčanik joj je vratio nepoznati muškarac, no pri otvaranju istog primijetila je da nedostaje novac. Visina materijalne šteteprocjenjuje se na oko 150 eura. Protiv nepoznatog počinitelja podnijet će se kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.

U subotu, 12. srpnja, oko 16 sati, u trgoviniu Koprivničkoj ulici u Varaždinu, nepoznati je počinitelj, iskoristivši gužvu i nepažnju, iz otvorene torbice otuđio novčanik s novcem te osobnim i bankovnim dokumentima u vlasništvu 31-godišnjakinje.Visina materijalne štete procjenjuje se na više stotina eura.Policijski službenici poduzimaju radnje u cilju pronalaska počinitelja kaznenog djela.

U razdoblju od 10. do 12. srpnja ove godine, u Vinogradima Ludbreškim, nepoznati je počinitelj provalio u vikend kuću u vlasništvu 66-godišnjakinje. Tom je prilikom otuđio razno posuđe, prehrambene namirnice, nekoliko boca alkoholnih pića, više boca vode i sokova, stolnjak, deku, ručnik te kabel za struju i crijevo za vodu. Visina materijalne štete utvrditi će se naknadno. Policijski službenici nastavljaju rad na otkrivanju počinitelja ovog kaznenog djela.

U petak, 11. srpnja, u vremenu od 7 do 9 sati, u Donjem Makojišću, nepoznati je počinitelj provalio u kuću u vlasništvu 53-godišnjaka. Tom je prilikom konzumirao razna alkoholna pića, a jednu je bocu otuđio. Visina materijalne štete procjenjuje se na oko 1 000 eura.Policijski službenici provode mjere i radnje u cilju pronalaska počinitelja ovog kaznenog djela.