Zbog pada kroz drveni pod pozornice varaždinski HNK mora djelatniku isplatiti 17.840 kuna s kamatama na ime naknade štete.
Djelatnik je u obrazloženju tužbe, koja je na Općinskom sudu riješena u njegovu korist, naveo da je pri obavljanju redovnih poslova propao na oko tri metara dubine kroz otvoreni dio drvenog poda pozornice, odnosno otvor orkestra. Pao je na lijevi bok i ostao nepomično ležati sve dok nije prevezen u varaždinsku bolnicu.
U tužbi je naveo da mjesto na kojem se ozlijedio nije bilo obilježeno kao mjesto na kojem se obavljaju radovi i nije bilo osigurano od mogućnosti nastanka ozljeda radnika koji taj prostor koriste radi obavljanja poslova u opisu svoga radnog mjesta. Pritom je, kaže, pretrpio neimovinsku štetu tako što je kasnije trpio fizičke boli i bio na fizikalnoj terapiji, a pretrpio je i strah za zdravlje i posljedice.
HNK se u odgovoru na tužbu usprotivio tužbenom zahtjevu osporavajući svoju odgovornost za nastalu štetu. Priznali su da se djelatnik taj dan ozlijedio na radu propavši kroz dio poda na dubinu od 1,6 metara, no naveli su da se ozlijedio kada su zaposlenici kazališta demontirali kulise predstave, a zaposlenici jedne tvrtke sanirali uzemljenje tonske kabine. Iako je bilo uobičajeno da radnike te tvrtke bude nazočan, HNK je u odgovoru u tužbu naveo da su se taj dan propustili najaviti te su samostalno demontirali podnu ploču. Zbog toga je nastao otvor u podu, koji su propustili označiti i osigurati, što je dovelo do ozljeđivanja djelatnika. HNK je ocijenio da je bila riječ o izvanrednim i nepredvidivim okolnostima, na koje nisu mogli utjecati.
Međutim, nakon saslušanja svjedoka te nalaza medicinske vještakinje sud je ocijenio da je djelatnikov zahtjev na ime neimovinske štete za pretrpljene bolove u iznosu od 7.000 kuna te za pretrpljeni strah u iznosu od 10.000 kuna u cijelosti osnovan.
Što se tiče naknade imovinske štete za tuđu pomoć i njegu, sud je ocijenio da je u tom dijelu zahtjev tužitelja osnovan do iznosa od 840 kuna.