Varaždin postaje najveća pozornica u Hrvatskoj, evo što sve donosi 21. Špancirfest

Napisao/la: Varaždinske vijesti -
Varaždin postaje najveća pozornica u Hrvatskoj, evo što sve donosi 21. Špancirfest Foto: Špancirfest

Krajem kolovoza povijesna gradska jezgra Varaždina pretvara se u najveću pozornicu u Hrvatskoj. U deset dana Špancirfesta, ulice, trgovi, palače, parkovi, perivoji i dvorišta povijesnog Varaždina postaju pozornice, teatri, restorani, barovi, klubovi, učionice i trgovine najvećeg, najpopularnijeg i najraznovrsnijeg hrvatskog festivala.

Tako će biti i ove godine, od 23. kolovoza do 1. rujna. Koncerti, ulični performeri, radionice, izložbe, kreativa, bogata izlagačko-prodajna ponuda, gastronomski užici i brojni drugi sadržaji pretvaraju povijesnu jezgru Varaždina u jedinstvenu festivalsku pozornicu, koja svake godine privuče stotine tisuća posjetitelja.

Špancirfest je ulični, ali i glazbeni festival. On je festival šetača, ali i partijanera, festival hedonizma, festival umjetnosti, festival tradicije, ali i suvremenog stvaralaštva. Festival na kojem se možete potpuno opustiti ili se u potpunosti premoriti.

U nastavku pogledajte detaljan program 21. Špancirfesta po danima i programima:

PETAK 23.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
09:00 - 12:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Glina - radionica - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Slamonija - radionica - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 14:00 - Vindiland - kod Starog grada
16:00 - 20:00 - Glina - radionica - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Vindiland - kod Starog grada
16:00 - 20:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Igre u zraku - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Gumi-gumi - Park kreative - Habdelićeva ulica

RADIONICE
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: klavir - Varaždinska kuća u Gajevoj ulici
18:00 - 19:00 - DARKO GOLUBIĆ – Masterclass radionica – klavirska klinika - Varaždinska kuća

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe show - Kapucinski trg
17:00 - 17:45 - SopaLoca - Trg kralja Tomislava - Korzo
17:00 - 17:45 - SENOR MARKÜSEN - Franjevački trg - Grgur Ninski
17:30 - 18:00 - STELZEN ART: Butterfly Fairies - Franjevački trg - City centar
18:00 - 20:00 - ARTEFAKT (glazbeno-poetska improvizacija Benjamin Lamza i Matko Abramić) - Uska ulica
19:00 - 19:45 - SopaLoca - Trg kralja Tomislava - Korzo
19:30 - 20:15 - SENOR MARKÜSEN - Franjevački trg - Grgur Ninski

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - Ginger - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:30 - 22:00 - Božo Vrećo - Vila Bedeković
22:00 - 23:30 - The Gipsy Kings by Baliardo - PAN pozornica - Stari grad
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića
23:45 - 23:45 - JONATHAN - Kvart - Stari grad

ZONA STARI GRAD
22:00 - 22:15 - Vatromet - Stari grad

SUBOTA, 24.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
10:00 - 13:00 - Glina - radionica - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 20:00 - Vindiland - kod Starog grada
10:00 - 11:00 - Mali udaraljkaši - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Igre u zraku - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
11:00 - 12:00 - Bičikletina Koferasta predstava “Krava na mjesecu” - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Ifre u Zraku - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Gumi-gumi - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe show - Kapucinski trg
10:00 - 10:40 - STELZEN ART: Butterfly Fairies - Franjevački trg - Grgur Ninski
10:30 - 11:15 - SopaLoca - Franjevački trg - City centar
11:00 - 11:45 - SENOR MARKÜSEN - Trg kralja Tomislava - Korzo
17:00 - 17:45 - SopaLoca - Franjevački trg - City centar
18:00 - 19:00 - D&D Flash MOB - Trg kralja Tomislava - Korzo
18:00 - 18:40 - STELZEN ART: Butterfly Fairies - Franjevački trg - Grgur Ninski
18:30 - 19:15 - SopaLoca - Franjevački trg - City centar
19:00 - 19:45 - SENOR MARKÜSEN - Trg kralja Tomislava - Korzo
19:00 - 20:00 - Gitaristi DND-a i gosti - Kranjčevićeva ulica
19:00 - 20:00 - Bičikletina Koferasta predstava “Krava na mjesecu” - Park kreative - Habdelićeva ulica

RADIONICE
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: bubnjevi - Varaždinska kuća
17:00 - 18:00 - Graffiti radionice - Kvart - Stari grad
18:00 - 19:00 - NEVEN MEHUN – Masterclass radionica – bubnjarska klinika - Varaždinska kuća

GASTRO I VINSKI GRAD
10:00 - 20:00 BRUNCHY – Tasty & GMO FREE - Šetalište Vatroslava Jagića

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - Adastra - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:30 - 22:00 - The Frajle - Vila Bedeković
21:00 - 23:30 - Krankšvester - PAN pozornica - Stari grad
21:00 - 23:30 - Vojko V - PAN pozornica - Stari grad
21:30 - 23:00 - Salsa vibes by PK D&D - Trg kralja Tomislava - Korzo
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića
22:00 - 23:59 - HIGH 5 - Trg Miljenka Stančića

NEDJELJA, 25.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
10:00 - 13:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 20:00 - Vindiland
10:00 - 13:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Igre u zraku - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 12:00 - Cirkuska gatara - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Igre u zraku - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Cirkuska gatara - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe show - Kapucinski trg
10:00 - 10:40 - STELZEN ART: Butterfly Fairies - Franjevački trg - Grgur Ninski
10:30 - 11:15 - SopaLoca - Trg kralja Tomislava - Korzo
17:00 - 18:00 - DAMAT DRUMMER - Franjevački trg - City centar

RADIONICE
14:00 - 15:00 - Graffiti radionice - Kvart - Stari grad
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: gitara - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - IVANA GALIĆ: I BELIEVE - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:00 - 21:30 - Jam Ritual - Kvart - Stari grad
22:00 - 23:30 - Gustafi - PAN pozornica - Stari grad
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića

KAZALIŠNI PROGRAM
20:30 - 22:00 - Kerekesh teatar: Pod hitno na hitnu - Vila Bedeković

PONEDJELJAK, 26.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
09:00 - 12:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 12:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 14:00 - Vindiland
16:00 - 20:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Vindiland
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe Show - Kapucinski trg
17:00 - 17:20 - DR. BUBBLES - Franjevački trg - City centar
17:30 - 18:30 - DAMAT DRUMMER - Franjevački trg - Grgur Ninski
17:30 - 18:30 - Gitaristi DND-a i gosti - Trg kralja Tomislava (Korzo)
18:00 - 18:20 - DR. BUBBLES - Franjevački trg - City centar
19:00 - 19:20 - DR. BUBBLES - Franjevački trg - City centar
19:30 - 20:30 - DAMAT DRUMMER - Franjevački trg - Grgur Ninski

RADIONICE
10:00 - 11:00 - Joga - Kvart - Stari grad
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: gitara - Varaždinska kuća
16:30 - 18:00 - Capoeira radionice - Kvart - Stari grad
18:00 - 19:00 - ELVIS STANIĆ – Masterclass radionica – gitaristička klinika - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - JED BECKER’S GROUP ft. ELVIS STANIĆ - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:00 - 21:30 - DJ - Kvart - Stari grad
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića

KAZALIŠNI PROGRAM
20:30 - 22:00 - Luda kuća: Ništa ljubav samo seks - Vila Bedeković

UTORAK, 27.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
09:00 - 12:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 12:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 14:00 - Vindiland - Stari grad
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Vindiland
16:00 - 20:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe Show - Kapucinski trg
17:00 - 17:20 - DR. BUBBLES - Franjevački trg - Grgur Ninski
17:00 - 18:00 - DAMAT DRUMMER - Franjevački trg - City centar
18:00 - 18:25 - NEW YORK BRASS BAND - Trg kralja Tomislava - Korzo
18:00 - 18:20 - DR. BUBBLES - Franjevački trg - Grgur Ninski
19:00 - 19:20 - DR. BUBBLES - Franjevački trg - Grgur Ninski
19:00 - 20:00 - DAMAT DRUMMER - Franjevački trg - City centar
19:30 - 19:55 - NEW YORK BRASS BAND - Trg kralja Tomislava - Korzo

RADIONICE
10:00 - 11:00 - Joga - Kvart - Stari grad
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: klavir - Varaždinska kuća
16:30 - 18:00 - Capoeira radionice - Kvart - Stari grad
18:00 - 20:00 - COMMI BALDE – Masterclass radionica – djembe klinika - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - DJ - Kvart - Stari grad
20:00 - 21:30 - COMMI BALDE & KAIRA KELA BAND - Trg kralja Tomislava - Korzo
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića
22:00 - 23:30 - Goran Bare i Majke - PAN pozornica - Stari grad

KAZALIŠNI PROGRAM
20:30 - 22:00 - Anđelka Prpić: Šta me snađe - Vila Bedeković

SRIJEDA, 28.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
09:00 - 12:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Prometna učionica
09:00 - 12:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 12:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 14:00 - Vindiland - Stari grad
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Vindiland
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe Show - Kapucinski trg
17:00 - 17:25 - NEW YORK BRASS BAND - Franjevački trg - Grgur Ninski
17:30 - 18:00 - RAFAEL SORRYSO: Made in Honolulu - Trg kralja Tomislava - Korzo
18:00 - 19:00 - D&D Flash MOB - Trg kralja Tomislava - Korzo
19:00 - 19:30 - RAFAEL SORRYSO: Made in Honolulu - Trg kralja Tomislava - Korzo
19:30 - 19:55 - NEW YORK BRASS BAND - Franjevački trg - Grgur Ninski

RADIONICE
10:00 - 11:00 - Joga - Kvart - Stari grad
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: klavir - Varaždinska kuća
17:00 - 18:30 - Acro-joga i acrobalance radionice - Kvart - Stari grad
18:00 - 19:00 - KRISTIAN TERZIĆ – Masterclass radionica – prezentacija CASIO - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - MERITAS - Kvart - Stari grad
20:00 - 21:30 - SOWAS - Trg kralja Tomislava - Korzo
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića
22:00 - 23:30 - Elemental - PAN pozornica - Stari grad

KAZALIŠNI PROGRAM
20:30 - 22:00 - HNK Varaždin: Bogi Ivač znova - Vila Bedeković

ČETVRTAK, 29.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
09:00 - 12:00 - Prometna učionica
09:00 - 12:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 14:00 - Vindiland - Stari grad
10:00 - 12:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Vindiland
16:00 - 20:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Dramska radionica (6+) - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 17:45 - Baja Buf (0-2) - Park kreative - Habdelićeva ulica
18:00 - 18:45 - Baja Buf (0-2) - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe Show - Kapucinski trg
17:00 - 17:30 - RAFAEL SORRYSO: Made in Honolulu - Franjevački trg – Grgur Ninski
18:00 - 18:25 - CIRQUETANGO: Un Tango Mas - Trg kralja Tomislava - Korzo
19:00 - 19:30 - RAFAEL SORRYSO: Made in Honolulu - Franjevački trg – Grgur Ninski
20:00 - 21:00 - Gitaristi DND-a i gosti - Ul. Ivana Gundulića (Dućanska ulica)

RADIONICE
10:00 - 11:00 - Joga - Kvart - Stari grad
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: gitara - Varaždinska kuća
17:00 - 18:30 - Acro-joga i acrobalance radionice - Kvart - Stari grad
18:00 - 19:00 - TOMISLAV FRANJO ŠUŠAK – Masterclass radionica – bas klinika - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
19:30 - 20:45 - DIXIELAND BAND ČAKOVEC - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:00 - 21:30 - RADIO AKTIV - Kvart - Stari grad
21:00 - 22:30 - Neki to vole vruće - Trg kralja Tomislava - Korzo
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića
22:00 - 23:30 - Dzambo Agusevi Orchestra - PAN pozornica - Stari grad

KAZALIŠNI PROGRAM
20:30 - 22:00 - GK Gavella i HNK Šibenik: Kako je počeo rat na mom otoku - Vila Bedeković

PETAK, 30.08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
09:00 - 12:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
09:00 - 12:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 14:00 - Vindiland - Stari grad
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Vindiland
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Gumi-gumi - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 17:45 - Baja Buf (0-2) - Park kreative - Habdelićeva ulica
18:00 - 18:45 - Baja Buf (0-2) - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe Show - Kapucinski trg
17:00 - 17:40 - JOHNman – Living Doll Performer - Franjevački trg - City centar
17:00 - 17:30 - SASHA FROLOVA: Cyber Princess - Trg kralja Tomislava - Korzo
17:30 - 18:15 - EL LOREN – The Human Drum Machine - Franjevački trg - Grgur Ninski
18:00 - 18:25 - CIRQUETANGO: Un Tango Mas - Trg kralja Tomislava - Korzo
18:30 - 19:00 - SASHA FROLOVA: Cyber Princess - Trg kralja Tomislava - Korzo
19:00 - 19:40 - JOHNman – Living Doll Performer - Franjevački trg - City centar
19:30 - 20:15 - EL LOREN – The Human Drum Machine - Franjevački trg - Grgur Ninski

ZONA STARI GRAD
11:00 - 20:00 - Pimp Bajk Štop - Kvart - Stari grad

RADIONICE
10:00 - 11:00 - Joga - Kvart - Stari grad
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: ukulele - Varaždinska kuća
18:00 - 19:00 - NENAD RESNIK – Masterclass radionica – gitaristička klinika - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - Detour - Trg kralja Tomislava - Korzo
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića
23:45 - 23:45 - KANDŽIJA - Kvart - Stari grad
22:00 - 23:30 - Tony Cetinski - PAN pozornica - Stari grad

KAZALIŠNI PROGRAM
20:30 - 22:00 - Luda kuća: Samo preko njega mrtvoga - Vila Bedeković

SUBOTA, 31. 08.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
10:00 - 13:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 10:45 - Baja Buf (0-2) - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
11:00 - 11:45 - Baja Buf (0-2) - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 17:00 - Contakids (2-5) - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Gumi-gumi - Park kreative - Habdelićeva ulica
19:00 - 20:00 - A tko si ti? (predstava) - Park kreative - Habdelićeva ulica
20:30 - 22:30 - Milk night - Vindiland

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe Show - Kapucinski trg
10:00 - 10:30 - ANNES FOLLES - Franjevački trg - City centar
10:00 - 10:45 - EL LOREN – The Human Drum Machine - Franjevački trg - Grgur Ninski
10:30 - 11:10 - JOHNman – Living Doll Performer - Trg kralja Tomislava - Korzo
11:00 - 12:00 - RICICLATO CIRCO MUSICALE - Franjevački trg - City centar
11:00 - 11:30 - SASHA FROLOVA: Cyber Princess - Trg kralja Tomislava - Korzo
17:30 - 18:00 - ANNES FOLLES - Franjevački trg - City centar
18:00 - 18:45 - EL LOREN – The Human Drum Machine - Franjevački trg - Grgur Ninski
18:00 - 19:00 - D&D Flash MOB - Trg kralja Tomislava - Korzo
18:30 - 19:10 - JOHNman – Living Doll Performer - Trg kralja Tomislava - Korzo
19:00 - 20:00 - RICICLATO CIRCO MUSICALE - Franjevački trg - City centar
19:30 - 20:00 - SASHA FROLOVA: Cyber Princess - Trg kralja Tomislava - Korzo
21:00 - 21:40 - LAS CALAVERAS - Trg kralja Tomislava - Korzo

RADIONICE
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: gitara - Varaždinska kuća
18:00 - 19:00 - IVAN IVANKOVIĆ – Masterclass radionica – gitaristička klinika - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
20:00 - 21:30 - ANTUN STAŠIĆ & MAESTRO ORCHESTRA “Music without Limits” - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:30 - 22:00 - Mužek & Trio – Sve samo ne opera - Vila Bedeković
21:30 - 23:00 - Salsa vibes by PK D&D - Trg kralja Tomislava - Korzo
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića
22:00 - 23:30 - Rambo Amadeus - PAN pozornica - Stari grad
23:45 - 23:59 - ABOP - Kvart - Stari grad

NEDJELJA, 01.09.
(detaljnije o programima na poveznici)

PROGRAM ZA DJECU
10:00 - 13:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 20:00 - Vindiland - kod Starog grada
10:00 - 13:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
10:00 - 13:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - KLIKERovi mali dizajneri - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - DJ DSimplify + gosti iznenađenja - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Slamonija - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Špancirski laboratorij - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - PET flora - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Makeover - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 20:00 - Glina - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 19:00 - Slackline - Park kreative - Habdelićeva ulica
16:00 - 17:00 - Uspavanke za bebe i njihove odrasle - Park kreative - Habdelićeva ulica
17:00 - 19:00 - Gumi-gumi - Park kreative - Habdelićeva ulica
19:00 - 21:00 - Pjeva mi se pjesma + Završni Party (Poco Loco DJ Crew) - Park kreative - Habdelićeva ulica

ULIČNI PROGRAM
09:00 - 23:59 - Universe Show - Kapucinski trg
10:00 - 11:00 - RICICLATO CIRCO MUSICALE - Franjevački trg - Grgur Ninski
10:30 - 11:10 - JOHNman – Living Doll Performer - Franjevački trg - City centar
11:00 - 11:45 - ELECTRO BAROQUE - Franjevački trg - City centar
17:30 - 18:30 - Gitaristi DND-a i gosti - Trg slobode
17:30 - 18:10 - JOHNman – Living Doll Performer - Franjevački trg - City centar
18:30 - 19:15 - ELECTRO BAROQUE - Franjevački trg - Grgur Ninski
19:30 - 20:30 - RICICLATO CIRCO MUSICALE - Franjevački trg - Grgur Ninski
21:00 - 21:40 - LAS CALAVERAS - Trg kralja Tomislava - Korzo

RADIONICE
16:00 - 17:00 - LOOP Glazbena klinika – radionice upoznavanja s glazbenim instrumentima: ukulele - Varaždinska kuća
8:00 - 19:00 - RICARDO LUQUE – Masterclass radionica – vokalna klinika - Varaždinska kuća

GLAZBENI PROGRAM
19:00 - 20:00 - Salsa vibes by PK D&D - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:00 - 21:30 - MAYALES - Kvart - Stari grad
20:00 - 21:30 - RICARDO LUQUE & AMIGOS - Trg kralja Tomislava - Korzo
20:30 - 22:00 - Četiri tenora i Centar tradicijske kulture - Vila Bedeković
22:00 - 23:30 - Silente - PAN pozornica - Stari grad
22:00 - 23:59 - DJ - Trg Miljenka Stančića

POPRATNI PROGRAM:

- IZLOŽBA GLAZBENIH INSTRUMENATA I OPREME – Varaždinska kuća, Ljudevita Gaja 10 – 23.8. do 1.9. @ 10:00 do 20:00h
- RITAM POEZIJE NA ŠPANCIRFESTU 2019 – dvorište Franjevačkog samostana, Franjevački trg 10 – petak 23.8. @ 20:00h
- NENAD KUMRIĆ CHARLIE & TEQUILA BAND I GOSTI – Kazališni trg – 23., 24. i 25.8. te 30., 31.8. i 1.9. @ 17:30h
- 19. SUSRET LJUBITELJA STARIH BICIKALA – Franjevački trg – 25.8. @ od 8:00 sati
- kLOOPska SCENA SLOBODA – Caffe bar Sloboda, Ognjena Price 34 – 23.8. do 1.9. @ 22:00h
- LA PLAYA – LATINO ZONA – Kapucinski trg – svaki dan @ od 20:00 sati
- UNDERGROUND ROCK CAFE – Augusta Šenoe 3 – svaki dan @ od 22:00 sata

MUZEJI I GALERIJE

- GRADSKI MUZEJ VARAŽDIN – Stari grad – stalni postav, Palača Herzer – stalni postav i Izložba Ljepote rukotvorina Tohokua, Japan, Palača Sermage – stalni postav i Izložba Nenad Opačić: Skulpture 2016. – 2019. i Izložba Braco Dimitrijević: Od kamena do videa @ 10:00 do 20:00h
- MUZEJ HRVATSKOG VATROGASTVA – Trenkova 44 – 23. i 24.8., te od 26. do 30.8. @ 14:00 do 20:00h i Proslava 5. rođendana Muzeja hrvatskog vatrogastva 31.8.2019. @ od 18:00h
- MUZEJ ANĐELA – S. S. Kranjčevića 14 – stalni postav radova Željka Prsteca, radionica “Fotkaj se u Rajskom vrtu” svaki dan @ 17:00-20:00 sati i vikendom @ 10:99-13:00 sati; Ples anđela 24.8., 27.8. i 1.9. @ 20:00 sati; Rasplesani rajski vrt 298. @20:00 sati i 31.8. @ 20:00 sati; Likovna radionica i promocija slikovnice “Rasplesane boje” Jelene Kočet Sekovanić 28.8. @ 18:00 sati; Radionica izrade cvijeća i anđela 30.8. @ 18:00 sati
- HDLU Varaždin – Izložba Kunstzone – Kula stražarnica @ 11:00 do 20:00h
- GALERIJA ZLATI AJNGEL – Izložba fotografija Sare Cuklin Dokša u dvije tematske cjeline: priroda i hrana – Gajeva ulica 15
- MUZEJSKA ZBIRKA OLDTIMERA I STARE TEHNIKE – Otona Župančića 4 @ 9:00 do 12:00 i 16:00 do 20:00h

Sastavni dio Špancirfesta od samih početaka je izlagačko-prodajna ponuda izlagača raspoređenih kroz cijelu povijesnu gradsku jezgru.

Tu je i Kreativnica, posebni program Špancirfesta, posvećen dizajnu i umjetnosti, koji je dom našao u Uskoj ulici, jednoj od najljepših, najšarmantnijih i najzanimljivijih varaždinskih lokacija. Umjetnici koji će se nastaniti u Uskoj ulici za vrijeme svih deset festivalskih dana su: Broth, Narteos, GoRetro, LEVIN COCO, naOtoku, Juja, WOOD U, Kištra by Vavra, Laridae Design, FCKBL, Glass Land, Ayelen, Kookabee, Bura, OaZo Ceramics, EKOTEKA, Fierce Woman, SITOLAB, LeBand Home, Tikvan, Smetnjak, Itas Pitas, MERIEN KING i Double Trouble Dog Boutique.

Srca i nepce posjetitelja Špancirfesta osvojio je i Vinski grad koji je postao jedno od središnjih mjesta okupljanja, odmora, druženja i uživanja u svim nijansama okusa i mirisa ne samo probranih vina već i popratne gastronomske ponude. Ove će godine Vinski grad na Špancirfestu zasjati po peti puta u svom prepoznatljivom ruhu, opuštenoj, nenametljivoj atmosferi te bogatim izborom vina i s vinima sljubljenih delikatesa.

U Zoni Stari grad posebno mjesto zauzet će program “KVART”, koji se organizira u suradnji s incijativom V4EYC Varaždin for European Youth Capital 2022, a koji donosi i glazbeni program, ali i brojne radionice, druženja i zabave.

Jedna od novosti koje donosi 21. Špancirfest je multimedijalna kupola - Universe show, senzorička atrakcija koja je osvojila brojne gradove diljem svijeta, a ove godine oplemenjuje varaždinski Kapucinski trg. Ova elegantna instalacija skriva prvorazrednu tehnološku atrakciju u kojoj napredna 3D 360° tehnologija uvodi posjetitelje u 12 minutnu projekciju svemira uz vrhunske svjetlosne i zvučne efekte. Prikazani sadržaj pruža jedinstveno i iznimno realno iskustvo uživanja u projekciji. Kupola će biti postavljena na Kapucinskom trgu, a posjetiteljima Špancirfesta omogućit će let u svemir bez da napuste sigurno tlo.

Facebook komentari
Komentari ispod članaka ni na koji način nisu stavovi uredništva Varaždinskih vijesti te su za njih odgovorni isključivo čitatelji. Ističemo kako je stav redakcije da je zabranjeno vrijeđanje, govor mržnje te poticanje diskriminacije na osnovi rase, etničke pripadnosti, boje kože, spola, jezika, vjere, dobi, rodnog identiteta ili spolne orijentacije. Svi komentari za koje uredništvo procijeni da su neprikladni bit će obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim tijelima.

043 logo

Varaždinske-vijesti.hr koriste kolačiće (eng. Cookies) radi pružanja što boljeg korisničkog iskustva. Ako nastavite koristiti ovu web stranicu prihvaćate korištenje kolačića.