Poraz reprezentacije Hrvatske u prvoj utakmici EP-a u futsalu

| 5.2.2016. u 20:06h | Objavljeno u Sport

U prvoj utakmici na Europskom prvenstvu u futsalu u Beogradu, u svojoj grupi C, reprezentacija Hrvatske izgubila je večeras od Kazahstana rezultatom 4:2, poluvrijeme 3:1.

Kazahstan je došao u vodstvo golom Douglasa u 6. minuti a minutu nakon toga izjednačujući gol za Hrvatsku postigao je Matošević, nakon velike greške obrane Kazahstana. No Kazahstan je nakon samo pet sekundi od primljenog pogotka i solo akcije Suleimenova po desnoj strani ponovno došao u prednost od 2:1.

Hrvatska je nakon toga imala nekoliko prilika za poravnanje, no umjesto izjednačenja primila je i treći gol, kojeg je u 17. minuti strijelac bio Zhamankulov. On je u 27. minuti postigao i svoj drugi, a četvrti gol za Kazahstan.

Nakon toga Hrvatska je zaigrala s golmanom i igračem, što je rezultiralo golom Sutona u 33. minuti nadmetanja. Na žalost, bilo je to sve što je hrvatska uspjela u večerašnjem susretu, u kojem je pobjeda zasluženo pripala Kazahstanu.

Drugu i posljednju utakmicu u skupini C hrvatska će vrsta odigrati u nedjelju od 18 sati i 30 minuta, a suparnik će biti Rusija,koja je u prvoj utakmici skupine pobijedila Kazahstan 2:1.