Danas je blagdan Svih svetih, dan kada se prisjećamo najmilijih koji više nisu s nama Foto: Ilustracija/Arhiva VV

Danas je blagdan Svih svetih, dan kada se prisjećamo najmilijih koji više nisu s nama

VV | 1.11.2020. u 07:59h | Objavljeno u Aktualno

Blagdan je Svih svetih, dan kada se prisjećamo najmilijih koji više nisu među nama. Tradicionalno na taj dan građani obilaze groblja, nose cvijeće i pale svijeće, no ove je godine ovaj blagdan ipak drugačiji zbog koronavirusa.

Iz varaždinskog Stožera civilne zaštite još su u petak pozvali građane da nose maske na grobljima, dezinficiraju ruke i drže razmak te izbjegavaju grupiranja na grobljima u Biškupcu i Varaždinu, što će se i kontrolirati.
Iz varaždinske policije apeliraju na vozače u blizini groblja na poštivanje prometnih propisa te da kod parkiranja vozila pravilno koriste parkirališna mjesta i time omoguće nesmetan prolaz pješacima.

Na frekventnijim raskrižjima u gradu Varaždinu promet će regulirati policijski službenici i pripadnici Prometne jedinice mladeži, a dio Hallerove aleje kod Varaždinskog groblja (od raskrižja s Ulicom Gustava Krkleca do raskrižja s Ulicom Franje Račkog), bit će povremeno zatvoren te će promet odvijati obilaznim pravcima. Posebna regulacija određena je i u mnogim drugim gradovima i mjestima, a kako je gdje provjerite OVDJE.

Označeno u
Facebook komentari
Komentari ispod članaka ni na koji način nisu stavovi uredništva Varaždinskih vijesti te su za njih odgovorni isključivo čitatelji. Ističemo kako je stav redakcije da je zabranjeno vrijeđanje, govor mržnje te poticanje diskriminacije na osnovi rase, etničke pripadnosti, boje kože, spola, jezika, vjere, dobi, rodnog identiteta ili spolne orijentacije. Svi komentari za koje uredništvo procijeni da su neprikladni bit će obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim tijelima.
Povezani članci