Četiri OPG-a iz naše županije primila nagrade za najkvalitetnije silaže u Hrvatskoj

vv | 23.6.2025. u 08:59h | Objavljeno u Aktualno

U Centru za kontrolu kvalitete stočarskih proizvoda Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu (HAPIH) proveden je projekt ispitivanja kvalitete te ocjenjivanja kukuruzne silaže na ravnomjerno raspoređenim gospodarstvima po svim županijama u Republici Hrvatskoj s relevantnom proizvodnjom u sektoru mliječnog govedarstva.

Projekt se provodi u suradnji s jedinicama regionalne samouprave kroz sufinanciranje troškova laboratorijskog ispitivanja kvalitete silaže.

U 8. natjecanju sudjelovalo je 11 županija te je u projekt bilo uključeno 248 obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva. Projekt ima za cilj podići razinu svijesti proizvođača mlijeka, educiranje proizvođača, kako proizvesti što kvalitetnu kukuruznu silažu kao najkvalitetnije i najjeftinije krmivo u proizvodnji mlijeka.

Prezentacija rezultata 8. natjecanja u kvaliteti kukuruzne silaže u Republici Hrvatskoj i dodjela nagrada proizvođačima najboljih kukuruznih silaža u Republici Hrvatskoj u 2024. godini održana je 17. lipnja 2025. u Centru za kontrolu kvalitete stočarskih proizvoda.

Posebno treba naglasiti da ove godine Varaždinska županija ima četiri nagrađena:
- Ivanka Sačer (Imbriovec Jalžabetski) iz općine Jalžabet - Zlatna plaketa
- Matija Galović iz općine Vinica - Srebrna plaketa
- Miljenko Levanić (Strmec Podravski) iz općine Petrijanec- Brončana plaketa
- Đurđica Bregović (Greda) iz općine Maruševec - Brončana plaketa

Nagrađenima je župan Anđelko Stričak uputio iskrene čestitke i zaželio im uspješan daljnji rad.