Završio prvi dan EHF EURO-a U-18 u varaždinskoj Areni

Varaždinski rukometni suci Zoran (lijevo) i Davor Lončar sudili su večerašnji susret Španjolske i Mađarske Varaždinski rukometni suci Zoran (lijevo) i Davor Lončar sudili su večerašnji susret Španjolske i Mađarske Foto: Dražen Novosel

Utakmicom između Slovenije i Švedske u varaždinskoj Areni danas je počeo rukometni EHF EURO U-18, kojem su do 19. ovoga mjeseca domaćini Koprivnica i Varaždin.

Švedska je pobijedila Sloveniju rezultatom poluvrijeme 17:11.Kod Švedske najučinkovitiji je bio ludvig Hallback sa 8 golova, a kod Slovenije Nik Čirović je postigao 6 golova
U drugom susretu današnjeg programa Island je svladao Poljsku 25:20, poluvrijeme 12:9, Njemačka je bila bolja od Rusije 21:20, poluvrijeme10:8,, dok je u posljednjoj utakmici prvog dana Mađarska pobijedila Španjolsku rezultatom 22:19, poluvrijeme 12:10.

Na EHF EURO-u U-18 natječe se 16 najboljih europskih reprezentacija do 18 godina. Reprezentacije su podijeljene u četiri skupine, s time da po dvije grupe igraju u Varaždinu,a druge dvije u Koprivnici.

U Varaždinu svoje utakmice igraju skupine C, u kojoj su Njemačka, Španjolska, Rusija i Mađarska, i grupa D, u kojoj su Slovenija, Island, Švedska i Poljska, dok Hrvatska igra u Koprivnici, gdje je večeras, u susretu 1. kola, pobijedila Portugal.

Sutra će se od 14.30 sati sastati Poljska i Slovenija, u 16.30 sati počet će nadmetanje Švedske i Islanda, u 18.30 igrat će Mađarska i Njemačka, a od 20.30 sati Rusija i Španjolska.