Varaždin na Poljudu pretrpio treći poraz ove sezone,Hajduk slavio s 3:1

| 12.11.2023. u 18:28h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je izgubio na Poljudu od lidera prvenstva, momčadi Hajduka rezultatom 3:1. Bio je to drugi poraz od Hajduka ove sezone i treći poraz varaždinske momčadi u ovom prvenstvu. Sve golove na današnjem susretu postigli su igrači Hajduka, koji su na poluvremenu imali vodstvo od 2:0, golovima Pukštasa u 35. i šarlije u 38. minuti. U nastavku susreta na 3:0 povisio je Krovinović u 67. minuti, a Varaždin je smanjio na 3:1 auto golom Uremovića u 83. minuti nadmetanja. Varaždin je imao 52 posto posjed lopte, uputio je 7 udaraca prema golu, od kojih su dva bila u okvir gola i imali jedan korner. Hajduk je imao 18 udaraca, njih 12 u okvir gola, te 7 kornera.

U 95. minuti korner za Hajduk.

Nakon ubačaja Postonjskog iz kornera Vugrinec je sa šest metara pucao glavom pored gola.

U 92. minuti korner za Varaždin s lijeve strane.

Pet minuta sudačke nadoknade vremena.

U 90. minuti nakon ubačaja Vukčevića s desne strane Vugrinec je s 5 metara pucao preko gola.

U 89. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Jelenića na terenu je Škaričić.

U 88. minuti dvije sjajne obrane Zelenike, prvo udarac Livaje, a nako toga i pokušaj Krovinovića.

U 87. minuti korner za Hajduk s desne strane.

U 85. minuti Zelenika je obranio udarac Livaje s pet metara s lijeve strane.

U 83. minuti Varaždin je smanjio na 1:3, auto golom Filipa Uremovića. Loptu je s desne strane u kazeni prostor domaćina po zemlji ubacio Vukčević,a loptu je u vlastitu mrežu nogom poslao Uremović.

U 82. minuti  izmjena kod Hajduka. umjesto Šarlije u igru ulazi Elez.

U 79. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Drožđeka u igri je Vugrinec.

U 77. minuti udarac Livaje od bloka odlazi u korner.

U 76. minuti izmjene kod Hajduka, umjesto Sigura ulazi Kalik, a umjesto Dialoa na terenu je Hrgović.

U 74. minuti nastavljen je susret.

U 72. minuti sudac Kolarić je prekinuo utakmicu zbog dima s tribine gdje se nalazi Torcida.

U 71. minuti Boršić je solo akcijom doveo loptu po sredini u kazneni prostor Hajduka, odigrao u desno prema Mitrovskom, koji je pucao, ali preko gola Hajduka.

U 67. minuti 3:0 vodstvo Hajduka. Livaja je na desnoj strani pronašao Sahitija, koji je dao povratnu loptu u kazneni prostor za Krovinovića, a ovaj je s oko 11 metara udarcem po zemlji loptu poslao i lijevu stranu gola Zelenike za 3:0.

U 61. minuti izmjena kod Hajduka, umjesto Benrahoua u igri je Dajaku.

U 60. minuti Banovec sa 17 metara puca daleko od gola.

U 59. minuti ubačaj Vukčevića s desne strane u kazneni prostor Hajduka, Lučić je nogom dirao loptu koju Drožđek na pet metara od gola, u padu, nije uspio poslati u mrežu.

U 58. minuti dvije izmjene kod Varaždina. Umjesto Marine na terenu je Banovec. a umjesto Bručića u igru je ušao Boršić.

U 57. minuti udarac Krovinovića preko gola.

U 49. minuti Bručić je s lijeve strane ubacio loptu, koja je na kraju završila u rukama Lučića na gol liniji.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Uoči početka drugog dijela izmjene u oba sastava. Kod Varaždina umjesto Šege, koji je izašao zbog ozljede, na terenu je Domjanić, a kod Hajduka igru je napustio Žaper a ušao Moufi.

Kraj prvog poluvremena, Hajduk ima vodstvo od 2:0, golovima Pukštasa u 35. i Šarlije u 38. minuti susreta,.Varaždin je u prvom dijelu imao 43 posto posjed lopte,tri udarca prema golu od kojih su dva bila u okvir gola. Hajduk je imao 11 udaraca, od kojih 8 u okvir gola.

Minuta sudačke nadoknade.

U 45. minuti pucao je Livaja s desne strane, Zelenika je obranio, odbio loptu u sredinu kaznenog prostora za Pukštasa koji je pucao visoko preko gola.

U 44. minuti Bručić pred gol linijom izbacio u polje loptu upućenu od Benrahoua.

U 38. minuti Zelenika je obranio udarac Krovinovića nakon udarca s lijeve strane. Korneer za Hajduk i 2:0. Nakon ubačaja Benrahoua iz kornera s lijeve strane., glavom je pucao pukštas, Zelenika kratko odbio loptu, koja je završia u tijelu Šarlije, koji je zatim loptu iz neposredne blizine pospremio u mrežu u 39. minuti za vodstvo domaćih od 2:0.

U 35. minuti Hajduk je došao u vodstvo. Benrahou je ubacio s desne strane u pet metara, gdje je pred golom Zelenika bio Pukštas i petom loptu skrenuo u mrežu Varaždina.

U 34. minuti treći korner za Hajduk

U 33. minuti Livaja odigrava za Pukštasa ali prejako i lopta odlazi u gol aut.

U 30. minuti ubacio je Vukčević pucao glavom Belcar, koji je bio u teškoj poziciji i Lučić je obranio.

U 29. minuti udarac Postonjskog s oko 20 metara, lopta je otišla metar dva pored desne vratnice Lučića.

U 28. minuti nakon duela s uremovićem na sredini terena domaćina Postonjski je ostao ležatiu na travi, ali se i pridigao.

U 21. minuti Zelenika obranio udarac Benrahoua s desne strane iz blizine.

U 18. minuti prekršaj pellumbija nad Pukštasom s desne strane napada domaćina., Prilika za centaršut u kazneni prostor Zelenike. Ubacit će Benrahou. Ubačeno je na prvu vratnicu, u pet metara, pucao je Livaja glavom pored gola.

U 10. minuti velika prilika za Varaždin. Ubačaj Vukčevića s lijeve strane u kazneni prostor Hajduka, lopta dolazi na pet metara od gola, gdje kraj trojice igrača domaćih skače Šego i puca glavom, ali točno u vratara Lučića.

U 8. minuti opasan napad Hajduka po lijevoj strani, novo zaleđe. U zaleđu je Dialo.

U 7. minuti Livaja je u zaleđu, prvo zaleđe na susretu.

U 4. minuti opomenut je Marina, korner zaa Hajduk.

Hajduk je počeo u sastavu:Lučić, Sigur, Šarlija, Uremović, Diallo,Pukštas, Žaper, Krovinović, Benrahou, Sahiti i Livaja.

Varaždin je utakmicu počeo u sastavu: Zelenika, Vukčević, Jelenić, Pellumbi, Bručić, Marina, Postonjski, Belcar, Mitrovski, Drožđek i Šego.

Utakmicu sudi Patrik Kolarić iz Čakovca.

Počela je utakmica, Varaždin je prvi krenuo sa centra. Varaždin je u tamnim, a Hajduk u bijelim dresovima.

Varaždin bez požutjelog Pilja i Elezija te otprije ozlijeđene Brodića i Vukušića.

Na stadionu na Poljudu po kišovitom vremenu i pred oko 12 tisuća gledatelja igra se susret 15. kola SuperSport HNL između Hajduka i Varaždina.