Pobjede Podravine, Nedeljanca i Novog Marofa, težak poraz Jalžabeta

Ni novi trener Jalžabeta Damir Šmerek nije uspio prodrmati momčad, koja je danas doživjela težak poraz Ni novi trener Jalžabeta Damir Šmerek nije uspio prodrmati momčad, koja je danas doživjela težak poraz Foto: Dražen Novosel

Odigrane su preostale utakmice 12. kola u Četvrtoj nogometnoj ligi Skupina Čakovec - Varaždin. Danas prijepodne su u Čakovcu domaća Sloga(Č) i Zelengaj odigrali 2:2, iako je domaćin do tri minute prije kraja imao prednost 2:0. Golove za goste postigli su Matija Soldatek u 87. i Ernest Horvat u 88. minuti.

Novi Marof  je na svom terenu rezultatom 2:1 pobijedio Rudar iz Murskog Središća golovima Igora Bešteka u 1. minuti i Antonia Zrne u 15. miniti. Nedeljanec je kao domaćin pobijedio sastav Slobode(S) rezultatom 1:0, golom Petra Roga u 21. minuti. I ovaj je susret potvrdio problem realizacije domaćeg sastava, koji je promašo desetak izglednih prilika.

Dinamo je u domašincu pobijedio Plitvicu (G)  rezultatom 4:2, agolove za goste postigli su Luka Tomašić u 63. minuti iz kaznenog udarca i Jošua Horvat u 90. minuti također iz kaznemig udarca. Podravina je pobijedila u Pušćinama istoimenog domaćina 3:1, golovima Ivana Sinkovića, Siniše Vađuneca i Nikole Međimoreca.

Momčad Jalžabeta ni s novim trenerom Damirom Šmerekom nije pobijedila, točnije, teško su izgubili pred svojim navijačima od Mladosti Komet iz Preloga rezultatom 6:0. Imali su domaćini kazneni udarac već u 5. minuti, kojeg je izborio i promašio Sakač, što je očito psihološki djelovalo na momčad Jalžabeta u nastavku susreta.