Nakon pobjede nad Španjolskom Hrvatska večeras odigrala neriješeno s Austrijom Foto: ilustracija

Nakon pobjede nad Španjolskom Hrvatska večeras odigrala neriješeno s Austrijom

| 14.1.2024. u 22:06h | Objavljeno u Sport

U susretu 2. kola Grupe B na Europskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je večeras s Austrijom u Mannheimmu neriješeno 28:28, poluvrijeme 14:12.

Posljednju minutu Hrvatska je imala napad, a dvadesetak sekundi prije kraja i igrača više, ali to nisu uspjeli realizirazi. Najefikasniji u hrvatskoj vrsti bili su Mario Šoštarić sa 6 golova i Veron Načinović s 5 bodova, dok je kod Austrije Bylik postigao 7, a Weber 6 golova.

Golman Hrvatske Matej Mandić imao je 10 obrana. U večerašnjem susretu ozlijedio se Ivan Martinović i tek će se vidjeti o kakvoj je ozljedi desnog ramena riječ.

Hrvatsku u utorak očekuje posljednji susret grupe B s Rumunjskom. Pobjedom u tom susretu Hrvatska bi sigurno bila prva u grupi, ako Austrija ne pobijedi Španjolsku.

Pobijedi li Austrija Španjolsku, onda bi o prvoplasiranom u skupini odlučivala ukupna gol-razlika i tu Hrvatska jako dobro stoji.