Druga ML Sjever: Varaždin do nove pobjede, Ivančici poraz protiv Podravca Foto: Martin Novosel

Druga ML Sjever: Varaždin do nove pobjede, Ivančici poraz protiv Podravca

vv | 16.10.2023. u 07:39h | Objavljeno u Sport

U drugom kolu Druge ML Sjever, vidjeli smo polovičan učinak domaćih predstavnika. Varaždin je slavio na gostovanju kod Bjelovara, dok je Ivančica izgubila kod kuće protiv Podravca iz Virja.

Varaždin je bio uvjerljiv na gostovanju kod Bjelovara sa 98:60, na poluvremenu su imali vodstvo od 52:32, a do kraja utakmice su tu prednost praktički poduplali. Najbolji strijelac u redovima Varaždina je bio Kruno Smontara sa 21 košem, pratili su ga Lovro Štambuk i Filip Majdak sa 19 koševa te Luka Čevra sa 16, najbolji u redovima Bjelovara bio je kapetan B. Vrinjanin sa 25 koševa.

Nakon poraza u finalu Kupa K. Čosića regije Sjever, Ivančica je upisala i poraz u prvenstvu protiv Podravca sa 80:74, a treća četvrtina je presudila u korist gostiju. Dean Herceg je zabio 21 koš na susretu za Ivančicu, a samo su još Luka Putar sa 12 koševa i Stjepan Herceg sa 10 koševa bili dvoznamenkasti u momčadi.

U sljedećem 3. kolu Druge ML Sjever, igra se domaći derbi susret između Varaždina i Ivančice u Varaždinu.