Članovi Orijentacijskog kluba Varaždin uspješni na Braču Foto: OK Varaždin

Članovi Orijentacijskog kluba Varaždin uspješni na Braču

Varaždinske vijesti | 11.10.2023. u 17:33h | Objavljeno u Sport

Članovi Orijentacijskog kluba Varaždin, njih 17, sudjelovali su na međunarodnoj utrci u orijentacijskom trčanju koja se odvijala na otoku Braču od 6. do 8. listopada.

U organizaciji Orijentacijskog kluba Maksimir iz Zagreba organizirane su četiri utrke u orijentacijskom trčanju na srednjim i dugim stazama na karti Orlovice, noćni sprint urbanim područjem mjesta Postira i srednje staze na karti Postira - Ratac.

Ovogodišnje izdanje orijentacijskog natjecanja na Braču okupilo je 150 natjecatelja iz Hrvatske i 100 natjecatelja stranih država.

Prvi dan natjecanja na srednje staze u orijentacijskom trčanju Mario Lah i Ema Juričan zauzeli su prva mjesto u kategoriji M14 odnosno Ž14, a u kategoriji početnici Nikolina Juričan osvojila je 2. mjesto.

Drugi dan natjecanja održalo se natjecanje na duge staze i kasnije navečer noćni sprint. Na dugim stazama Mario Lah i Ema Juričan osvojili su 1. mjesto dok je drugo mjesto osvojila Eva Šantek. U noćnom sprintu Ema Juričan osvojila je 1. mjesto, a Eva Šantek 2. mjesto u kategoriji Ž14 dok je Ivan Šantek zauzeo 3. mjesto u kategoriji M21B.

Zadnji dan na srednjim stazama Ema Juričan osvojila je 1. Mjesto, a Eva Šantek 2. mjesto u kategoriji Ž14 dok je Mario Lah osvojio 3. mjesto u kategoriji M14.

U ukupnom plasmanu sve četiri utrke najbolje rezultate za Orijentacijski klub Varaždin ostvarili su Mario Lah osvojivši 2. mjesto u kategoriji M14, Ema Juričan osvojivši 1. mjesto i Eva Šantek osvojivši 2. mjesto u kategoriji Ž14 te Krunoslav Canjuga osvojivši 3. mjestu u kategoriji M35.