Amanda Mlinarić 8. na četvrtom turniru iz serije svjetskih dvoranskih kupova

Amanda Mlinarić bila je najbolje plasirana od svih predstavnika streličarskih klubova iz Varaždinske županije Amanda Mlinarić bila je najbolje plasirana od svih predstavnika streličarskih klubova iz Varaždinske županije

U francuskom Nimesu održan je četvrti turnir iz serije svjetskih dvoranskih kupova. Za razliku od trećeg turnira, koji je održan u prosincu prošle godine u Rimu, gdje su od domaćih klubova sudjelovali samo članovi Varaždinskog streličarskog kluba i SK Navaho iz Jalžabeta, a tom su prilikom osvojene i dvije medalje, u Nimesu su nastupili streličari iz čak četiri kluba iz Varaždinske županije.

Najbolje plasirana bila je brončana iz Rima, Amanda Mlinarić (VSK) koja je u konačnici zauzela visoko 8. mjesto u poretku juniorki složenog luka. Vrlo dobra bila je i Tihana Kovačić (Navaho), koja je u diviziji juniorki zakrivljenog luka zauzela 17. mjesto.

Lovro Černi iz Grebengradskih streličara iz Novog Marofa, po prvi put je sudjelovao na jednom tako velikom natjecanju te je u diviziji juniora zakrivljenog luka bio 17. U istoj kategoriji nastupili su i Alen Remar (VSK) koji je zauzeo 54. mjesto te Matko Dupor (VSK) koji se plasirao na 111. mjesto.

U kategoriji juniorki zakrivljenog luka nastupila je i Jagec Vinka(Cekin), plasiravši se na 78. mjesto. U dječjoj kategoriji zakrivljenog luka nastupile su i Lara Cafuk, Mia Međimurec i Katja Korotaj (Cekin) plasiravši se redom na 12.,19. i 28. mjesto.

Po povratku u Hrvatsku, streličari nastavljaju dvoransku sezonu u Hrvatskoj streličarskoj ligi i u Kupu. U Hrvatskoj streličarskoj ligi vrh i 1. mjesto čvrsto drži Varaždinski streličarski klub (VSK), SK Navaho je trenutno 5., a Grebengradski streličari 7.

Druga ekipa VSK-a drži 9. mjesto, a druga ekipa SK Navaho 15. mjesto. Ostali klubovi iz Varaždinske županije su bez plasmana.