Martina Štefinec i Luka Cvetko (gore), Karlo Hajdinjak i Anamaria Cmrečki (dolje) Foto: PK Varaždin/PK Barok

Zlato i srebro za Martinu Štefinec, srebro i bronca za Luku Cvetka na GP-u "Mladost 2018"

| 13.11.2018. u 09:11h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda od 10. do 11. studenog se u Zagrebu na bazenu PVC Mladosti održao 46.međunarodni plivački miting “Mladost 2018”, što je ujedno bio i drugi Grand Prix miting ove sezone. Nastupilo je oko 420 plivačica i plivača iz čak 42 kluba (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Italija i Slovenija) među kojima su bili i plivači i plivačice varaždinskih PK Barkoka i PK Varaždina.

Za PK Barok su nastupili Luka Cvetko, Martina Štefinec, Elena Škrapec, Lea Ćelić, Noa Stolnik i Lovro PintarićLuka Cvetko, u subotu je u finalu utrke na 100 slobodno ostvario osobni rekord i doplivao do trećeg mjesta u apsolutnoj kategoriji s odličnih 51.18. U nedjelju, na 50 slobodno, s povijesnih 22.75 i novim osobnim rekordom, osvojio je drugo mjesto, kao najbrži Hrvat.

Martina Štefinec se dva puta penjala na pobjedničko postolje. Na 50 prsno s novim osobnim rekordom zauzela je prvo mjesto u juniorskoj kategoriji, dok je na 200 prsno osvojila drugo mjesto, također u juniorskoj kategoriji. Na 100 m je zauzela četvrto mjesto, a treba napomenuti da su joj nedostajale samo 22 stotinke do trećeg mjesta.

Lovro Pintarić nastupio je na 50m leptir i izborio C finale gdje je s osobnim rekordom (28.74), zauzeo šesto mjesto u mlađoj juniorskoj kategoriji što je ujedno i A norma za državno prvenstvo. Noa Stolnik isplivala je A normu na 100 prsno s novim osobnim rekordom. Elena Škrapec isplivala je A normu na 200 slobodno i B normu na 200 leđno. Lea Ćelić isplivala je B norme na 200 slobodno i 200 mješovito.

Za PK Varaždin su nastupe upisali Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak. Anamaria Cmrečak je izborila nastup u čak 3 finalne trke (50, 100 i 200 prsno) te isplivala osobne rekorde na 100 i 200 prsno. Anamaria ima 3 A norme (50, 100 i 200 prsno) te jednu B normu (200 mješovito) za nastup na Prvenstvu Hrvatske.

Karlo Hajdinjak je u kategoriji sa godinu dana starijim plivačima nastupio na 50 slobodno i 50 prsno te na 100 slobodno i 100 delfin. Isplivao je dva osobna rekorda, na 50 slobodno i 100 delfin te trenutno ima 5 A normi za Prvenstvo Hrvatske (50 slobodno, 50, 100 i 200 prsno te 100 delfin).