Elma Garibović na pobjedničkom postolju

Zlatni Elma i Enes Garibović na međunarodnom turniru u Križevcima

| 20.11.2017. u 11:09h | Objavljeno u Sport

Na međunarodnom turniru u Križevcima “Križevci Open” nastupilo je oko 370 natjecatelja iz Hrvatske, Slovačke i Srbije, među njima i dvoje članova Karate kluba Varaždin.

Elma Garibović je nastupila pojedinačno u kategoriji mlađih seniorki do 55 kg. U 1. kolu je pobijedila reprezentativku Srbije rezultatom 2:0, a u 2. kolu izgubila od Glorije Olić, članice Karate kluba Krk, rezultatom 0:1. U repasažnom meču za brončanu medalju pobijedila je članicu Karate kluba Ipon iz Zagreba, Doroteju Rumenjak, rezultatom 8:0.

Elma Garibović je nastupila i za reprezentaciju Hrvatske u ekipnom dijelu turnira i osvojila prvo mjesto. Elma za dva tjedna ima državno prvenstvo u Rijeci koje je ujedno i kvalifikacijski turnir za predstojeće Europsko prvenstvo koje će se održati u Sočiju.

Enes Garibović je nastupio za reprezentaciju Hrvatske 1 u ekipnom dijelu turnira. U prvom kolu pobijedili su reprezentaciju Slovačke, u drugom kolu Srbiju, a u finalu Hrvatsku 2 te su tako osvojili prvo mjesto.