Itsuki Urata (plavi dres) Foto: Krešimir Đurić

FOTO Gorica golijadom u drugom poluvremenu uvjerljivo svladala Varaždin s 5:1

| 14.8.2020. u 19:42h | Objavljeno u Sport

90+5 minuta - Gotova utakmica. Gorica je uvjerljivo i zasluženo svladala Varaždin sa čak 5:1.

90+4 minuta - Ognjen Mudrinski zabio za 5:1 prednost Gorice.

90+1 minuta - Dario Čanađija povisuje na 4:1 prednost Gorice.

90. minuta - Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

90. minuta - Gol. Gorica povisila na 3:1. Albi Doka je iskoristio dodavanje Kristijana Lovrića i zabio pored nemoćnog Zelenike.

87. minuta - Vinko Petković u dobroj prilici za Varaždin s desnog krila, ali puca pored vrata.

87. minuta - Zamjena Varaždin. Marko Stolnik zbog ozljede izašao iz igre, u igru ušao Dino Skorup.

82. minuta - Dvostruka izmjena u Gorici. Dario Čanađija i Albi Doka ušli u igru, umjesto Anthony Kalik Jiloan Mohamed Hamad.

81. minuta - Gol. Ognjen Mudrinski trese mrežu Varaždina za novo vodstvo Gorice 2:1.

80. minuta - Ubačaj Urate lovi Leon Benko i atraktivno škaricama puca, ali samo pored vrata.

78. minuta - Domagoj Drožđek okušao udarac izvan 16-erca, ali lopta ide točno po sredini i u ruke vratara Gorice Kahline.

77. minuta - Dubinska lopta Mije Šabića za Domagoja Drožđeka, koji ide izravno na vrata Gorice, ali šalje loptu pored vrata Kahline.

75. minuta - Zamjena Varaždin. Leon Benko i Jurica Grgec ulaze u igru umjesto Obregona i Matije Senića.

74. minuta - Zamjena Gorica. Ognjen Mudrinski ušao u igru umjesto Matije Dvornekovića.

73. minuta - Kontra Varaždina. Loptu preko pola terena vuče Domagoj Drožđek, šalje ju u peterac za Obregona, ali gostujući obrmabeni igrač šalje loptu u gol-out. Korner za Varaždin.

72. minuta - Lovrić sjajnom loptom po sredini 16-erca Varaždina gura Ndiayea u novu priliku 1 n1 sa Zelenikom, ali lopta ide previše udesno za igrača Gorice.

64. minuta - Zamjena u redovima Gorice. Ozlijeđeni Dario Špikić izašao, u igru ušao Kristijan Lovrić.

62. minuta - GOOOL Eurogol Nevena Đuraseka za Varaždin. Nakon što je izdržao prtisak na sredini terena i zadržao loptu u posjedu, pucao s 20-ak metara i pogodio gornji desni kut Kahline za izjednačenje 1:1.

60. minuta - Udarac Dvornekovića po sredini vrata Varaždina, lagan plijen za Zeleniku.

57. minuta - Udarac igrača Gorice Hamada odbija se od obrane Varaždina i prolazi tik pored lijeve stative vratara Zelenike. Korner za goste.

55. minuta - Polukontra za Goricu, udarac Dvornekovića skida Stolnik za korner gostiju.

51. minuta - Zelenika u borbi za loptu s Darijom Špikićem, ipak stiže prvi do nje.

Početak drugog poluvremena - Dvije izmjene u sastavu Varaždina. Trener Samir Toplak traži gol s dva napadača više. Matija Kolarić i Ivan Delić izašli iz igre, ušli Vinko Petković i Mijo Šabić.

45+2 minuta - Igrač Varaždina Itsuki Urata pucao s 25 metara, lopta ide metar iznad vrata Kahline.

45. minuta - Još tri minute sudačke nadoknade.

38. minuta - Gol. Dario Špikić koristi ubačaj Matije Dvornekovića pred Zelenikom, Zelenika ne stiže prvi do lopte, a Špikić šalje loptu u prazan gol Varaždina.

35. minuta - Novi udarac Varaždina van 16-erca Gorice, ali Obregonov pokušaj ide iznad vrata.

34. minuta - Okušao se i Varaždin dalekometnim udarcem. Ivan Delić puca, ali lopta ide pored lijeve vratnice vratara Kahline.

33. minuta - Novi udarac na vrata Varaždina, ali lagan je to zadatak za Zeleniku.

29. minuta - Nova sjajna prilikamza Goricu. Centaršut na lijevo krilo napada, Marijan Čabraja puca, Zelenika brani i šalje loptu u gol-out.

28. minuta - Ndiaye u borbi za loptu sa Zelenikom pada u 16-ercu Varaždina, ali sudac Strukan je procijenio iznuđivanje i daje žuti karton za igrača Gorice.

27. minuta - Ndiaye puca pored vratara Varaždina Zelenike, lopta pleše ispred linije gola, ali ne ulazi.

23. minuta - Novi udarac iz daljine za Goricu, ali lopta ide previše udesno pored vrata Varaždina.

22. minuta - Žuti karton za igrača Gorice Anthony Kalika.

20. minuta - Udarac Darija Špikića na vrata Varaždina, dobra obrana Zelenike.

19. minuta - Mrtva šansa za Varaždin. Ivan Delić je asistirao Domagoju Drožđeku na lijevom krilu koji je ušao u situaciju 1 na 1 s vratarom Gorice Kahlinom. Kahlina skida loptu koja se polako dokotrljala do Obregona, koji neshvatljivo promašuje prazan gol.

15. minuta - Prvi udarac Gorice, daleko iznad vrata Olivera Zelenike.

12. minuta -  Slobodni udarac za Varaždin ostao neiskorišten.

10. minuta - Igrač Gorice Musa Muhammed zaradio opomenu suca Duja Strukana.

7. minuta - Pad igrača Gorice Marijana Čabraje u 16-ercu Varaždina, sudac procijenio da nema prekršaja.

5. minuta - Početno ispitivanje snaga nije urodilo ni jednom prilikom za ijednu momčad.

Počeo je prvi susret 1. kola HT Prve lige u novoj sezoni 2020/2021 između Varaždina i Gorice koji se igra na gradskom stadionu u Varaždinu pred praznim tribinama.

Varaždin će utakmicu započeti u sljedećoj postavi: Oliver Zelenika na vratima, obrana Nikola Tkalčić, Ivan Novoselec, Marko Stolnik i Itsuki Urata, vezni red Neven Đurasek, Matej Senić, Matija Kolarić, Domagoj Drožđek i Ivan Delić napad Jorge Leonardo Rojas Obregon.

Za HNK Goricu na teren će istrčati Kristijan Kahlina (V), Muhammed Musa, Matthew Rudolf Maria Steenvoorden, Jiloan Mohamed Hamad, Matija Dvorneković, Dario Špikić, Marijan Čabraja, Hrvoje Babec, Anthony Kalik, Krešimir Krizmanić i Pepe Cherif Ndiaye.