Varaždinka Helena Dretar Karić srebrna na Paraolimpijskim igrama u Riju

| 16.9.2016. u 22:24h | Objavljeno u Sport

Varaždinska stolnotenisačica Helena Dretar Karić je u paru sa Splićankom Anđelom Mužinić osvojila srebrnu medalju u ekipnom dijelu natjecanja u stolnom tenisu na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru. U večerašnjem finalu kategorija 1-3 Dretar Karić i Mužinić izgubile su od Kineskinja Qian Li i Liu Jing, inače najboljeg ženskog para na svijetu, rezultatom 2:0.

Prvo su Dretar Karić i Mužinić izgubile od Qian i Liu rezultatom 3:0 (11:6,11:2,11:4), a nakon toga je Anđela Mužinić poražena od Qian Li 3:1 (11:3,11:5,11:13, 11:5).

Dretar Karić i Mužinić donijele su Hrvatskoj petu medalju na Paraolimpijskim igrama u Riju, od toga drugu srebrnu u Riju, drugo odličje u stolnom tenisu, nakon zlata Sandre Paović, a prvu ekipnu medalju za Hrvatsku u povijesti Paraolimpijskih medalja.

Na posljednjim Paraolimpijskim igrama u Londonu Dretar Karić i Mužinić zauzele su peto mjesto u ekipnom dijelu natjecanja,  a na Svjetskom prvenstvu u Pekingu bile su treće