Varaždin izgubio u Puli 2:1, oba pogotka primio nakon kornera, Zelenika obranio 11-terac Ercegu Foto: ilustracija/Krešimir Đurić

| 3.2.2023. u 18:55h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice u Puli, Varaždin je izgubio 2:1, a oba je pogotka primio iz prekida, nakon kornera. Varaždin je imao 47 posto loptu u svom posjedu, uputio je 9 udaraca prema golu, od čega tri u okvir gola, dok je domaćin imao pet udarca prema golu, četiri u okviru gola. Varaždin je ovim porazom sa četvrtog skliznuo na peto mjesto tablice, a u 21. će kolu naredne subote ugostiti Hajduk.

Umjesto Elezija u igri je Šaranić.

Istra vodi 2:1. gol je priznat nakon VAR provjere, a strijelac je Marešić glavom iz blizine u 89. minuti.

Četiri minute nadoknade vremena. Čeka se odluka o golu iz VAR sobe.

U 90. minuti izmjena kod Varažćdina, umjesto Šege u igri je Herrera.

U 89. minuti korner za Istru s desne strane. Mreža se nakon kormera zatresla, ali podignuta je zastavica, signalizirano je zaleđe. Čeka se VAR soba i njena odluka.

U 86. minuti ubačaj Šege za Banovca pred golom, malo previsoko za Banovca.

U 84. minuti nakon lošeg ispucavanja Majkića na povratnu loptu suigrača, lopta je pred golom došla do Šege, koji je u desnoj strani odigrao za Teklića, a ovaj je sa 16 metara pucao po zemlji, no vratart Istre je obranio.

U 82. minuti korner i to peti za domaće s desne strane. nema opasnoti po gol Zelenike.

U 80. minuti Vuk je napustio teren a ušao je Marešić.

U 78. minuti brza akcija Varaždina, prvo je pucao Šego, obrana Istre je blokirala udarac, lopta se odbila do Teklića koji ju je s oko 18 metara lijevo iskosa poslao zamalo iznad gola.

U 77. minuti Brodić s desne strane ubacio u kazneni prostor za Šegu, malo previsoko, tako da ovaj nije mogao dobro pucati glavom.

U 75. minuti izmjene kod Istre 1961 umjesto Ercega u igri je Bakrar, a umjesto Lisice u igri je Boultam.

U 73. minuti Teklić je pucao iz slobodnog udarca s 30-tak metara, pored gola.

U 72. minuti opomenut je Mahmoud zbog prekršaja nad Šegom.

U tijeku je 71. minuta, kormer za Istru 1961 s lijeve strane. Posjed lopte je 54:46 za domaće.

Korner za Varaždin, nema opasnosti po gol Istre.

U 68. minuti Elezi sjajno odigrava za Šegu koji se sjurio po lijevoj strani izašao pred Majkića i pucao, golman Istre brani i skreće u korner.

U 66. minuti izmjena kod Istre 1961, u igri je Mahmoud umjesto Mlinara.

U 63. minuti opomenut je Erceg zbog simuliranja u kaznenom prostoru Varaždina.

GOOOOL Varaždin j e u 57. minuti izjednačio na 1:1. S desne strane loptu je u kazneni prostor ubacio Banovec, lopta je u kaznenom prostoru došla na glavu Elezija koji je loptu spustio desno od sebe za Brodića a ovaj je udarcem iz prve iz neposredne blizine zatresao mrežu Majkića.

U 56. minuti slobodan udarac za Varaždin s lijeve strane pred golom Istre, nema opasnoti po gol Majkića.

U 54. minuti treći kormer za Istru 1961, s desne strane. Nema opasnosti po gol Zelenike.

U 52. minuti prekršaj Banovca u napadu.

Utakmici je nazočno 952 gledatelja, ukazuje se pomoć Tekliću.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Na početku drugog dijela promjena u momčadi Varaždina, umjesto Pilja u igri je Banovec.

Kraj prvog poluvremena, Istra 1961 ima prednost nad Varaždinom 1:0, golom Galileje u 42. minuti. U prvih 45 minuta Varaždin je u svom posjedu imao loptu 47 posto, uputio je dva udarca prema golu, ni jedan u okvir gola, dok je Istra 1961 imala tri udarca prema golu, sva tri u okvir gola. Zelenika je u 5. minuti obranio udarac s bijele točke Anti Ercegu.

Minuta sudačke nadoknade.

Golom Galileje Istra 1961 vodi 1:0 od 42. minute. Nakon ubačaja iz kornera s desne strane i odbijanja lopte od obrane Varaždina, lopta je došla do Galileje koji je volejom loptu poslao u lijevu stranu gola nemoćnog Zelenike.

U 42. minuti korner za Istru, s desne strane..

U 41. minuti udarac Kadušića s 14 metara lijevo iskosa u kaznenom prosoru točno u Zeleniku.

U 33. minuti nakon ubačaja Teklića s desne strane Šego se izborio za loptu u kaznenom prostoru i pucao, ali preko gola.

U 28. minuti udarac Teklića s 20-tak metara lijevo iskosa, pored gola. Lopta je više u posjedu igrača Istre 1961.

U 27. minuti prvi korner za Varaždin s desne strane, ubacio je Teklić, domači očistili, nema opasnosti po gol Majkića.

U 25. minuti opomenut je Teklić zbog prekršaja nad Caseresom.

U 23. minuti opomenut je Caseres, zbog prekršaja nad Elezijem.

U tijeku 19. minuta nema opasnosti pred golom Zelenike i Majkića.

Nema vodstva Puljana u 5. minuti susret, jer je Zelenika obranio penal Ercegu. Napadač Istre 1961 pucao je po zemlji u desnu stranu gola Zelenike, koji je obranio udarac, loptu odbio u stativu, od koje se odbila u polje.

U 4. minuti kazneni udarac za Istru 1961- Perković je nakon ubačaja iz kuta pao u kaznenom prostoru srušen od Pellumbija. Sudac Jović je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku.

U 3. minuti korner za Istru s lijeve strane.

Istra 1961 utakmicu je počela u zelenim dresovima sastavu: Majkić, Hujber, Mlinar, Caseres, Galilea, vuk , Petrusenko.Lisica, Perković, Erceg, Kadušić.

Varaždin je susret počeo u plavim dresovima sa sljedećih 11: Zelenika, Pellumbi, Puclin, Brodić,Teklić, Šego, Kolarić, Elezi, Pilj, Urata i Jelenić. Na klupi su Bulat,Vuk, Lusavec, Banovec,Šaranić, Ba,Stolnik, Škaričić i Herrera.

Sudac je Fran Jović iz Zagreba, a pomagat će mu sugrađani Hrvoje Radić i  Luka Pušić. VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, uz asistenciju Ante Marića iz Zagreba.

Od 17 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli, uz temperaturu zraka od 12 celzijevih stupnjeva i pred oko tisuću gledatelja, igra se prva utakmica 20. kola SuperSport HNL-a između domaće Istre 1961 i Varaždina.