Ovo je bilo 14. izdanje Riječkog polumaratona i prvo izdanje maratona Foto: 3.sporta.com

TK Marathon 95 ekipno četvrti na prvom Riječkom maratonu

| 21.4.2016. u 08:01h | Objavljeno u Sport

Nakon 14 godina održavanja polumaratona, u Rijeci je po prvi puta održan i maraton koji je ujedno bio i ekipno prvenstvo države u maratonu, a na kojem su nastupili članovi Trkačkog kluba Marathon 95.

Uvjeti na utrci nisu bili idealni za trčanje, ali to nije smetalo iskusnim maratoncima iz TK Marathon 95. U muškoj konkurenciji, Mario Pongračić je završio utrku u individualnoj konkurenciji na 21. mjestu (3:26:53), Antun Belošević na 35. mjestu (3:43:33) i Jakov Klapež na 53. mjestu (4:04:11), dok su ekipno osvojili četvrto mjesto na državnom prvenstvu.

Osim njih maratonsku utrku završili su Davor Štrlek na 48. (4:00:31) i Stjepan Horvat  na 49. mjestu (4:01:58). U ženskoj konkurenciji je nastupila Mirela Turk koja je na svojem prvom maratonu postigla izvanredan rezultat (3:36:34) s kojim je bila plasirana na devetom mjestu.

Na polumaratonskoj utrci nastupili su Josip Horvat koji je ostvario 205. mjesto u ukupnom poretku i prvo u svojoj dobnoj kategoriji (stariji od 70 godina) te Nebojša Kalajdžija koji je ostvario 259. mjesto.