Stjepan Ivanek osvojio utješni U15 Masters pozivni turnir izbornika u Ogulinu

Proteklog vikenda na terenima TK Ogulina održao se HTS Masters 15, završni pozivni turnir izbornika na kojem je nastupilo najboljih 16 igrača s rang liste hrvatskih tenisača do 15 godina.

Stjepan Ivanek i Borna Jagetić iz TK Varaždina 1181 osigurali su nastup na istom te ostvarili solidne rezultate. Ivanek je u prvom kolu glavnog turnira, nakon velike borbe izgubio od kasnijeg pobjednika i prvaka Noe Vukadina (Iteam) sa 6:3, 2:6 i 5:7.

Eliminacijom iz glavnog ždrijeba, u utješnom turniru gdje se borio za plasman od 9. do 12. mjesta, kojeg je Ivanek u nastavku osvojio, prepustio je protivnicima svega nekoliko gemova, a igrom je potvrdio da je zaslužio bolji plasman od završnog 9. mjesta. U četvrtfinalu je pobijedio Frana Rakonića (N. Gradiška) sa 6:2 i 6:0, u polufinalu je bio bolji od Emanuela Ivkića (Opatija) sa 6:1 i 6:3, dok je u finalu svladao Leona Babića Brajka (Đakovo) sa 6:2 i 6:1.

Na glavnom turniru, Borna Jagetić je također izgubio u prvom kolu protiv Mateja Dodiga (Olimpija) sa 7:5 i 6:2, dok je na turniru plasmana od 9. do 12. mjesta, osvojio ukupno 11. mjesto gdje je u četvrtfinalu bio bolji od Edvina Minrija (Victoria) sa 6:0 i 6:1, u polufinalu je izgubio od Leona Babić Brajka sa 7:5 i 6:3, a u borbi za 11. mjesto pobijedio je Emanuel Ivkića rezultatom 6:4 i 7:6.