Štimac i Bengeri u sastavu hrvatske reprezentacije na EP-u za juniore u spustu i sprintu na divljim vodama

| 24.7.2016. u 20:53h | Objavljeno u Sport

Članice  varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks Maja Štimac i Katja Bengeri nastupile su u sastavu hrvatske reprezentacije od petka do danas na utrkama  Europskog prvenstva za juniore u spustu i sprintu koje je održano na rijeci MurAustriji. U petak je održano natjecanje u klasičnom spustu ,  na kojem je u konkurenciji kajaka jednosjeda  Maja Štimac zauzela 26. mjesto, a u konkurenciji kanua jednosjeda Katja Bengeri zauzela je  12. mjesto.

Jučer je održano kvalifikacijsko natjecanje u sprintu na stazi dužine 350 metra gdje je u kajaku jednosjedu Maja Štimac zauzela 21. miesto, dok je Katja Bengeri  zauzela 11. mjesto i uvrstila se u današnje finale.U konkurenciji kanua dvosjeda posada Bengeri-Štimac uvrstila se na 4. mjesto te se također plasirala u današnje finale.

Danas je održano finalno natjecanje u sprintu u kojem je Katja Bengeri u disciplini kanu jednosjed zauzela 10. mjesto, a u disciplini kanu dvosjed Katja Bengeri u paru sa Majom Štimac bile su četvrte.