Sloboda (T) je ostvarila 5:2 pobjedu protiv Udarnika 32 Foto: Krešimir Đurić

Sloboda ŠN uzela skalp prvaku, na Zapadu tri remija u tri utakmice

| 5.6.2016. u 20:35h | Objavljeno u Sport

Sloboda ŠN je u pretposljednjem kolu skupine Istok Druge županijske nogometne lige ostvarila pobjedu 2:1 protiv prvaka Budućnosti, čime su ostvarili sedmu pobjedu ovog proljeća u osam odigranih kola. Budućnost je povela u 12. minuti preko Miroslava Mendaša, u 51. minuti domaćin smanjuje na 1:1 pogotkom Gorana Novakovića iz kaznenog udarca, a pobjedu Slobodi ŠN donosi Nikola Bubnjarića u 57. minuti. Budućnost je utakmicu završila sa samo devet igrača. Dominik Trglačnik je isključen izravnim crvenim kartonom u 30. minuti zbog udaranja igrača tijekom prekida, a Jurica Cafuk je isključen nakon što je u 87. minuti skupio dva žuta kartona (oštar sart i prigovor sucu).

Polet (T) je ostvario najveću pobjedu dana, svladavši Zagorca na gostovanju sa čak 15:0. Antonio Bahat (24., 63., 74., 78. KU, 81. i 84. min) je bio čak šesterostruki strijelac, Nikola Katalenić (44., 83. i 87. min) je postigao hat-trick, Karlo Gredelj (43. i 76. min) i Nikola Knapić (33. i 61. min) su zabili dva pogotka, a po jedan su zabili Nikola Fošnjar (11. min) i Nikola Horvat (21. min).

U ostalim utakmicama Istoka, Mladost (Vž) je sa 4:0 svladala na gostovanju Beretinec, Sloboda (T) je ostvarila 5:2 pobjedu protiv Udarnika 32, a Mladost (VT) je s 2:1 bila bolja od domaće momčadi Trnja.

U skupini Zapad, u sve tri utakmice su se odigrala tri remija. Omladinac i Vratno su remizirali 1:1, Nova Ves i Vindija su odigrali 4:4, a Podravac je protiv Dinama iz Babinca odigrao 3:3.