Jelena Sekelj osvojila je zlatno odličje

Jelena Sekelj prva na Brtonigla Adventure Treku 2016.

| 24.2.2016. u 13:07h | Objavljeno u Sport

Istarski gradić Brtonigla okupio je brojne trekere iz Hrvatske i Slovenije na utrci Brtonigla Adventure Trek 2016. Utrka se odvijala u tri kategorije - ultra (48 kilometara), planinarska (28 kilometara) i fun & run (10,5 kilometara).

Od 117 natjecatelja u planinskoj kategoriji članovi varaždinskog kluba SRD 315 Sjeverozapad postigli su zapažene rezultate. Jelena Sekelj bila je prva među ženama i ukupno 11., sa vremenom 3:44:24.

Marko Leljak bio je 11. u muškoj kategoriji i 12. ukupno, sa vremenom 3:44:44. Ranko Orehovec zauzeo je 18. mjesto među muškarcima i 19. u  ukupnom poretku, a u cilj je ušao sa vremenom 3:47:41.

Osim članova SRD 315 Sjeverozapad, na utrci je nastupio i Igor Varga iz Ludbrega i zauzeo 10. mjesto sa rezultatom 3:44:16.

Planinarska kategorija startala je iz Katora kraj Umaga. Putem do cilja u Brtonigli prolazilo se kroz Zambratiju, Savudriju, Crveni Vrh, Kanegru, Kanedo, Kaldu… i uživalo u nezaboravnim vidicima od Učke do Jadranskog mora.

Početak utrke bio je uz more, po ravnom i tvrdom terenu, a kasnije se prešlo na škrape, šume, vinograde i maslinike, polja i brežuljke, lokve i vrtače. Orijentacijski je utrka bila manje zahtjevna nego što su varaždinski trkači navikli, pa nisu izostali odlični rezultati.