Dabrovi su pretrpjeli prvi poraz u novoj sezoni Foto: Krešimir Đurić

Poraz Dabrova u Varaždinu od momčadi Poreča

| 1.10.2016. u 20:53h | Objavljeno u Sport

U susretu 2. kola Premijer rukometne lige večeras je u dvorani na Dravi momčad GRK Varaždina 1930 izgubila od sastava Poreča rezultatom 29:26, poluvrijeme 17:12 za goste.

Utakmica je kasnila 20 minuta u odnosu na predviđeni termin, zbog kašnjenja rukometaša Poreča, koji su, zbog prometne gužve, došli pred varaždinsku Arenu petnaestak minuta prije 19 sati, a što je bio zakazani termin početka susreta 2. kola Premijer rukometne lige. Iako su na susret praktički došli iz autobusa gosti su bolje otvorili susret i poveli 3:0 golovima Filipa Perića, nakon čega je domaći trener Vladimir Vujović vrlo brzo uzeo minutu odmora, koja nije dala rezultata jer su gosti ubrzo imali i prednost od 5:1.

Varaždinska momčad, koja je trošila dosta lopti u napadu, a u obrani je bila propusna, pokušavala je dostiči momčad Poreča, i u jednom je trenutku Dabrovi su došl na gol zaostatka (6:7), ali više od toga nisu uspjeli napraviti u prvom dijelu, koje je završilo u korist Poreča 17:12. I prvi gol u nastavku susreta postigli su gosti, Petar Medić, pa je razlika bila 6 golova, 12:18.

U 38. minuti Dabrovi su doši na 17:19, ni čistu kontru Laljek nije realizirao i goszi su otišli na 17:20, aubrzo i na 17:21. u 40. minuti bio je 20:22, no vrlo brzo rezulat je bio 20:24. U 51. minuti Varaždinci su došli na 24:26, ali napade nisu relizirali Zobec i Huđ, što su gosti iskoristili i zasluženo pobijedili 29:26.