Robert Murić s dva sjajna gola koban za momčad Varaždina na Rujevici

Matija Kolarić bio je strijelac u 22. minuti Matija Kolarić bio je strijelac u 22. minuti

U susretu 1. kola HT Prve lige, pred 4 675 gledatelja na Rujevici. Rijeka je pobijedila momčad Varaždina 2:1, poluvrijeme 1:1. Povela je rijeka nakon solo akcije Roberta Murića u 7. minuti, a u 22. minuti Varaždin je izjednačio sjajnim golom Matije Kolarića na 1:1. Kolarić je s lijeve strane napada primio loptu, oslobodio se trojice igrača Rijeke i s oko 18 metara pogodio desni gornji kut nemoćnog vratara domaćina Prskala.

Varaždin je utakmicu počeo u sastavu: Nevistić, Perković, Stolnik, Senić, Miličević, Đurasek, Kolarić, Turčin, Jertec, Posavec, Benko. U 36. minuti nakon akcije Pavičića i Čolaka ovaj se po lijevoj strani sjurio u kazneni prostor Varaždina i pucao,ali je vratar Nevistić loptu rukom skrenuo u korner.

U 57. minuti opet je Murić bio strijelac za novo vodstvo Rijeke,ovaj put iz slobodnog udarca s oko 24 metra desno iskosa. Pred golom Varaždina sarušen je kapetan rijeke Zoran Kvržić, a Murić je iz slobodnog udarca pogodio lijevi gornji kut nemoćnog Nevistića. Dvije minute kasnije umjesto Turčina u igru je ušao Glavica. u 63. minuti opomena Kolariću, a u 66. minuti opomenut je i Jertec. U 75. minuti umjesto Posavca u igru je ušao Glavina.

U 79. minuti velika prilika za Rjeku ali udarac Čolaka iz blizine Nevistić brani. U 84. minuti umjesto ozljeđenog Glavine u igru je ušao Fućak,a u trećij minuti sudačke nadoknade vremena požutio je Senić. Varaždin je odigrao dobar susret na Rujevici, a u 2. će kolu u nedjelju 28. srpnja od 20 sati ugostiti Hajduk.