Članovi Baroka na natjecanju u Čakovcu

Plivačima iz "Baroka" čak 24 odličja na memorijalu u Čakovcu

| 29.11.2016. u 18:31h | Objavljeno u Sport

Na “1. Memorijalu Anto Dragić” u Čakovcu nastupili su mlađi juniori, kadeti i mlađi kadeti varaždinskog Plivačkog kluba Barok. U konkurenciji 230 natjecatelja iz 12 klubova, članovi Baroka osvojili su 24 medalje, od čega 8 zlatnih, 7 srebrnih i 9 brončanih. Posebno treba istaknuti Niku Dobovičnik koja je osvojila nagradu za dva najvrijednija isplivana rezultata, te Erika Hunjeka i Martinu Štefinec koji su isplivali nove rekorde mitinga.

U A kategoriji Martina Štefinec osvojila je prva mjesta na 50m, 100m (rekord mitinga) i 200m prsno, Buga Stipan treće mjesto na 100m delfin, a treći je bio i Hrvoje Smontara na 100m slobodno.

U B kategoriji Matej Čok osvojio je drugo mjesto na 50m leđno, treća mjesta na 50m i 100m slobodno, te  50m delfin, a Petra Gašparac bila je  druga na 50m prsno.

U C kategoriji Nika Dobovičnik osvojila je prvo mjesto i postavila rekord mitinga na 100m slobodno, drugo mjesto na 50m delfin. Leona Juriša osvojila je prvi mjesto na 100m leđno, Mila Mitrović osvojila je treće mjesto na 50m prsno,

Erik Hunjek uzeo je prva mjesta na 50m , 100m slobodno (uz rekord mitinga) i 100m leđno, te treće mjesto na 100m prsno. Niko Balenta bio je drugi na 50m delfin i treći na 50m slobodno, Bruno Obrstar osvojio je drugo mjesto na 100m leđno i treće mjesto na 50m leđno, a Luka Štumberger osvajao j druga mjesta na 50 i 100m prsno

U istom terminu, kada se održavao memorijal u Čakovcu 7 juniora Baroka nastupilo je na 3. kolu Jesenske lige u Rijeci. Luka Cvetko je isplivao osobni rekord na 50m delfin  i 200m slobodno, Neven Lončarić na 50m delfin i 200m slobodno , Nikola Briški na 100m leđno i 50m delfin, Stela Grobotek na 50m delfin, Mirta Piskač na 100m leđno, Lea Ćelić na 50m delfin i 200m slobodno, te Elena Škrapec  na 200m slobodno.