Plivači PK Baroka osvojili 25 medalja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske u Sisku Foto: PK Barok

Plivači PK Baroka osvojili 25 medalja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske u Sisku

VV | 4.7.2017. u 09:35h | Objavljeno u Sport

Protekle subote i nedjelje članovi varaždinskog PK Barok nastupili su u Sisku gdje je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora. Najbolja kadetkinja bila je Petra Gašparac koja je osvojila tri medalje, dvije bronce na 100 prsno i 200 leđno i srebrnu medalju na 800 slobodno.

Kadetska štafeta u sastavu Katja Balažinec, Dora Jurak, Lana Cvetko i Petra Gašparac penjala se dvaput na postolje, na 4×200 slobodno i 4×100 slobodno, osvojivši 3. mjesto. U kategoriji mlađih juniorki Martina Štefinec bila je najbolja na 100 prsno i druga na 200 prsno. U tim utrkama bila je među prve tri i u juniorskoj i općoj kategoriji.

U općoj i juniorskoj kategoriji Luka Cvetko bio je najuspješniji na 100 slobodno i 200 mješovito, dok je na 50 delfin zauzeo 2. mjesto u juniorskoj i 3.mjesto u općoj kategoriji. Lea Ćelić bila je dvaput druga u disciplinama 200 i 400 mješovito te dva puta treća na 400 i 800 slobodno. Elena Škrapec je osvojila broncu na 50 slobodno u juniorskoj i općoj kategoriji, dok je Stela Grobotek bila druga na 50 leđno u općoj kategoriji.

Seniorska štafeta u sastavu Stela Grobotek, Lea Ćelić, Elena Škrapec i Martina Štefinec osvojila je dva treća mjesta na 4×200 slobodno i 4×100 mješovito, dok su na 4×100 slobodno bile druge. Od 80 startova isplivan je 41 osobni rekord, a ukupno su osvojili 25 medalja.

Ostali predstavnici kluba na ovom natjecanju bili su Mario Vlahinja, Elena Balažinec, Katja Balažinec, Ivona Valentak, Lana Cvetko, Dora Jurak, Ida Marić, Iva Vresk i Patricija Lončarić.