Plivači Baroka na Zlatnom medvjedu izborili 26 finalnih utrka i osvojili 16 medalja

Varaždinske vijesti | 12.6.2024. u 12:26h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda, u Zagrebu je održan međunarodni plivački miting Zlatni medvjed 2024. Natjecanje je okupilo 260 trenutno najboljih natjecatelja iz 6 zemalja i to iz Njemačke, Kosova, SAD-a, Slovenije, Turske i Hrvatske.

Od članova varaždinskog Plivačkog kluba Barok nastupili su Hana Ivanković, Leona Juriša, Eva Cikač, Rina Rogina, Lara Đuras, Nera Cilar, Mihael Kolarek, Filip Kukec, Luka Štumberger i Jan Žganec.

U jutarnjem programu plivale su se kvalifikacije dok su se u popodnevnom plivala finala. Plivači Baroka izborili su ukupno 26 finalnih utrka i osvojili 16 medalja.

Hana Ivanković je u juniorskoj konkurenciji bila zlatna na 200m mješovito i brončana na 100m leptir, dok je u seniorskoj konkurenciji na 200m mješovito zauzela 3. mjesto i brončanu medalju.

Leona Juriša je u juniorskoj konkurenciji bila zlatna na 100m leđno, na 400m slobodno srebrna, dok je na 50m i 200m slobodno bila brončana.

Eva Cikač je u juniorskoj konkurenciji osvojila srebro na 50m i 100m leptir. - Rina Rogina je u juniorskoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju na 200m leđno.

Filip Kukec, u konkurenciji juniora, osvojio je srebro na 50m slobodno, 50m i 100m prsno, dok je na 50m leptir bio brončani. Mihael Kolarek u konkurenciji juniora osvojio je broncu na 200m i 400m slobodno.