Isplivan je i velik broj A normi za predstojeće Prvenstvo Hrvatske u prosincu Foto: PK Barok arhiva

PK Barok se vratio s Regionalnog prvenstva Hrvatske u Sisku s brojnim medaljama

| 28.11.2017. u 19:27h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda u Sisku je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore, juniore i seniore, a za Plivački klub Barok nastupili su Luka Cvetko, Neven Lončarić, Mario Vlahinja, Danijel Gašparić, Lovro Pintarić, Mirta Piskač, Elena Škrapec, Lea Ćelić, Martina Štefinec, Ida Marić, Patricija Lončarić, Noa Stolnik, Buga Stipan, Tamara Flegar, Katja Balažinec, Lana Cvetko i Petra Gašparac.

Petra Gašparac je osvojila 3 medalje, 2 srebra na 200m leđno i 400m mješovito te broncu na 200m mješovito. Na 400m mješovito je isplivala ml. juniorsku A normu, te osigurala nastup na Prvenstvu Hrvatske za dobne kategorije u Rijeci koje će se održati od 21. do 23. prosinca ove godine.

Medalju je donio i Lovro Pintarić osvojivši 2. mjesto na 200m slobodno te je isplivao A normu na 200m delfin.

Martina Štefinec (ml. juniorka) je bila najbolja na 100m i 200m prsno u ml. juniorskoj, juniorskoj i seniorskoj kategoriji, dok je na 100m mješovito osvojila 2. mjesto. Martina je, također, nastupila i na 100m delfin i 50m slobodno. U svim disciplinama isplivala je A norme za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske.

U seniorskoj i juniorskoj kategoriji, Luka Cvetko je bio najuspješniji na 50m, 100m i 200m slobodno, te na 100m leđno. Na 50m i 100m slobodno i 100m leđno isplivao je osobne rekorde, te A norme za Prvenstvo Hrvatske. Neven Lončarić je bio 3. na 50m i 200m slobodno, te na 50m leđno. Mario Vlahinja osvojio je 3. mjesto na 50m delfin.

U seniorskoj i juniorskoj kategoriji, Mirta Piskač je bila tri puta druga na 50m, 100m i 200m prsno, te dva puta treća: na 50m i 200m leđno. Mirta je isplivala i tri A norme

Elena Škrapec je osvojila 2. mjesto na 200m mješovito, te isplivala B norme na 100 i 200m slobodno, te na 200m mješovito.

Lea Ćelić je osvojila 3. mjesto na 50m prsno (isplivana B norma) dok je 800m slobodno isplivala A normu.

Juniorska štafeta 4×50 slobodno u sastavu: Piskač, Ćelić, Škrapec i Štefinec osvojila je 2. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji, a štafeta 4×50 mješovito u sastavu Škrapec, Piskač, Ćelić i Cvetko također je osvojila 2. mjesta u navedenim kategorijama.

Ml. juniorska štafeta u sastavu Lončarić, Štefinec, Stipan i Marić osvojila je 3. mjesto na 4x50m mješovito.