Kitro Varaždinu je bilo dovoljno 71 minuta za glatku pobjedu od 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) Foto: OK Kitro Varaždin

Odbojkašice Kitro Varaždina okončali sezonu s glatkom 3:0 pobjedom protiv Mladosti II

Spona, M.N. | 23.4.2017. u 16:00h | Objavljeno u Sport

I osmu su pobjedu u nizu upisale odbojkašice OK Kitro Varaždina, okončavši tako aktualnu sezonu Prve B lige Sjever na najljepši mogući način, osvojivši bodove s kojima su privremeno na 24 sata, preuzele i prvo mjesto na tablici. U derbiju kola, s glatkih 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) za svega 71 minutu igre, pobijedile su drugu ekipu proslavljene zagrebačke Mladosti.

Mladostašice nisu uspjele ozbiljno zaprijetiti domaćoj ekipi, a jedino vodstvo u čitavom meču su imale u dva navrata trećeg seta kod rezultata 11:12 i 14:15, međutim i to su raspoložene Inkret, Horvat, Novak i ostale preokrenule, prvo u 17:15 pa u 23:17. Ušla je u završnici tog trećeg seta i Skočibušić i dodala dva poena za konačno slavlje Varaždinki.

U posljednjem kolu idućeg vikenda Kitro Varaždin će biti slobodan, međutim ovom je pobjedom osigurano najmanje treće mjesto, a ne uspije li Dinamo pobijediti Novi Zagreb s 3:0 ili 3:1, Varaždinke će završiti na drugom mjestu. Postoji mogućnost i za osvajanje naslova, ali za to bi se morali nanizati porazi Karlovca večeras od Olimpika pa idućeg vikenda u Vrbovcu što nije vjerojatan scenarij.

Ovim rezultatom, Varaždinke su ostvarile povijesni rezultat sa čak 16 pobjeda u 20 odigranih prvenstvenih utakmica, a ove sezone su ujedno igrale i osminu finala Kupa. Trener ženske seniorske ekipe Kitro Varaždina Ivica Đolonga najavio je borbu za prvoligašku scenu u idućoj natjecateljskoj sezoni.