Detalj s utakmice Varteks Fotexa i Iceka u kojoj je Varteks Fotex slavio 3:1

Na 37. ZP Varaždina u malom nogometu Big Bang „slomio“ Ljubešćicu u zadnjoj minuti!

| 19.12.2016. u 15:51h | Objavljeno u Sport

Sve je zanimljivije na 37. Zimskom prvenstvu Varaždina u malom nogometu, sve više neizvjesnih i kvalitativno sjajnih utakmica, ne nedostaje ni pravih iznenađenja. Jedno takvo, ravno senzaciji, umalo su potpisali mladi nogometaši MNK Ljubešćice u jučerašnjem srazu s velikim Big Bang Teamom.

Fantastičnom izvedbom, sa čvrstom obranom i brzim kontrama, držali su „u šahu“ proslavljenu zagrebačku momčad sve do 29 sekundi prije kraja. Poveli su golom Karla Štrige već u 4. minuti utakmice, a nije pretjerana teza da je od blamaže Zagrepčane spasio briljantni Mario Švigir na vratima, spasivši kod 0:1 bar tri-četiri čiste šanse Ljubešćana. U 21. minuti Mikulić je ipak uspio poravnati i – kad su već svi očekivali da će utakmica završiti bez pobjednika – naivno je pola minute prije kraja napravljen prekršaj na gotovo sredini terena, šesti akumulirani, a to je značilo – kazneni deseterac za Big Bang Team. Kojeg je iskusni Karamatić pretvorio u 2:1 pobjedu Big Banga.

Tek nešto manji otpor Big Bangu pružili su i njihovi „stari znalci“ iz Texasa (ove se ekipe susreću već treći puta), opet je Mikulić bio dvostruki strijelac za 2:0 trijumf. Drugu najneizvjesniju utakmicu dana odigrali su varaždinski Ropox i CB Majstori iz Sračinca. Lovro Cvek, Slunjski, Marić, Kokot, Oštrek, Kolarić, Šestak s jedne strane, a Glavica, Drožđek, P. Rog, Melnjak, Novoselec i ostali s druge – utakmica puna tempa, sjajnih šansi, Ropox u igri nešto dominantniji i s čišćim prilikama, ali trijumf je otišao na stranu MajstoraPetar Rog u završnici prvog i Domagoj Drožđek dvije minute prije kraja odveli su dečke iz Sračinca do 2:0, Cvek je u zadnjoj minuti uspio tek ublažiti poraz.

Atraktivno je bilo i u srazu Varteks Fotexa i kučanskih Iceka & CB Sporta. Za Varteks Fotex je zaigrao i Josip Golubar, uz Radića, Cvetka, Medveda, Spasića, odličnog vratara Kovačića i ostale, bilo je 3:1 – upravo je Golubar načeo Iceke na otvaranju drugog poluvremena, Spasić je efektno u padu (nakon stative Iceka na drugoj strani) iz kontre zabio za 2:0 devet minuta prije kraja, Kolarić odmah minutu potom povisio na 3:0, dok je počasni za Iceke zabio Briški u 26. minuti.

U sjajnom su se izdanju predstavili opet veterani krapinskog Saluti Baua, efikasni su bili i Eurotransporti Kostanjevec iz Hrašćice i seniori Automobila Lončar, teže od očekivanog do bodova je došla CB Mi 2 & Baza 2 protiv mladih Slovenaca iz Zavrča.

Večeras je na rasporedu novih sedam zanimljivih utakmica, s početkom u 18 sati. Ulaznica je i dalje 15 kuna, ona za cijeli turnir – 100 kuna.