Martin Vugrinec ove sezone brani naslov pobjednika u klasi 600 SST

Martinu Vugrincu 2. mjesto i najbrži krug utrke na 39. nagradi Križevaca u motociklizmu

| 20.6.2017. u 10:43h | Objavljeno u Sport

Na 39. Nagradi Križevaca u motociklizmu, koju su organizirali MK Križevci i AMK Križevci, a bodovala se za Otvoreno prvenstvo Hrvatske i Kup HAK-a, novomarofski motociklist Martin Vugrinec zauzeo je drugo mjesto u klasi 600 SST, u kojoj je lani osvojio naslov prvaka Hrvatske.

Utrku ulicama Križevaca pratilo je oko 7 tisuća gledatelja, a najuzbudljivija utrka bila je upravo u klasi 600 SST u kojoj se velika borba vodila između Vedrana Močiboba, Martina Vugrinca i Ivana Viška.

Na kraju je slavio Močibob s prednošću od 0.281 sekunde u odnosu na Martina Vugrinca koji se morao zadovoljiti činjenicom da je odvezao najbrži krug utrke u vremenu 48.708 sekundi ili nešto manje od 111 kilometara na sat.

Natjecanje je održano pod pokroviteljstvom Hrvatskoga sabora, Županije Koprivničko-križevačke i grada Križevaca, a otvorio ga je izaslanik predsjednika Hrvatskoga sabora Gordana Jandrokovića, saborski zastupnik Branko Hrg.

Sljedeća utrka koja će se bodovati za OPH-a i Kup HAK-a vozit će se 26. kolovoza u Požegi.