Kitro Varaždin osigurao drugo mjesto i odlazak u Superligu iduće sezone Foto: Krešimir Đurić

Kitro Varaždin osigurao drugo mjesto i odlazak u Superligu iduće sezone

| 19.3.2017. u 18:45h | Objavljeno u Sport

Kitro Varaždin je ostvario 3:1 pobjedu u današnjem susretu protiv Splita u maloj dvorani varaždinske Arene i na taj način je kolo prije kraja regularnog dijela prvenstva osigurao najmanje drugo mjesto Prve lige koje sljedeće sezone vodi u najviši rang natjecanja Superligu.

Prvi set je uvjerljiivo otišao na stranu domaćina rezultatom 25:18, u drugom setu su gosti uzeli inicijativu i osvojili set 25:21, dok su treći i četvrti set ipak uzeli varaždinska momčad rezultatom 25:21 i 25:23. Plasmanom među prva dva mjesta Prve lige, Kitro Varaždin je također izborio mjestu u playoffu za naslov prvaka Hrvatske

Idući tjedan, varaždinski sastav gostuje kod Zadra u zadnjem kolu Prve lige te ima još prigodu osvojiti i prvo mjesto na tablici te lakšeg protivnika u doigravanju za prvaka.