Jelena Vukelić (druga s lijeva) i Bruna Borovec (druga s desna) na postolju u kategoriji mlađih kadetkinja Foto: STK Starr

Jelena Vukelić i Leon Šantek do naslova na 41. Memorijalu Đure Dubenika

| 15.2.2018. u 13:57h | Objavljeno u Sport

U Dugom Selu se prošli vikend odigrao međunarodni turnir 41. Memorijal Đuro Dubenik u stolnom tenisu za mlađe dobne skupine. Na njemu su nastupili stolnotenisači STK Starra, STK Varaždina, STK Ljubešćice i STK MGK Drave. Najbolje rezultate su ostvarili Leon Šantek (STK Starr) i Jelena Vukelić (STK Varaždin) osvajanjem naslova u svojoj kategoriji.

Leon Šantek je ukategoriji kadeta do naslova stigao pobjedama protiv Jana Pocrnčića u 1/16 finala 3:0, Karla Benkovića u osmini finala 3:1, Petra Znike u četvrfinalu 3:0, Lovra Zovka u polufinalu 3:1, a u finalu je bio bolji od Filipa Borovnjaka s 3:1.

Jelena Vukelić je u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila naslov pobjedama protiv Eme Fučkar u osmini finala 3:0, Tamare Nakić u četvrtfinalu 3:0, Marte Novak u polufinalu 3:1, a u finalu je slavila protiv Sene Smailji s 3:1. U toj istoj kategoriji je nastupila i Bruna Borovec (STK Starr) koja je zaustavljena u polufinalu od Smailji čime je osvojila broncu.

Vito Milak je za MGK Dravu ostvario najbolji rezultat osvojivši srebro u kategoriji najmlađih kadeta, dok su Leon Ptiček i Luka Ptiček u toj istoj kategoriji osvojili bronce. Za STK Ljubešćicu, najbolje rezultate su ostvarili Janja Matijašec i Ivona Štriga koji su u kategoriji kadetkinja zaustavljene u četvrtfinalu.