Ivanečka Srednja škola uspješna s tri ekipe na završnici PH u Poreču

| 5.5.2016. u 11:51h | Objavljeno u Sport

Srednja škola Ivanec je na završnici prvenstva Hrvatske školskih sportskih društava za školsku godinu 2015./2016., koje je održano u Poreču, nastupila sa svoje tri ekipe:  ženskom odbojkaškom, ženskom futsal i muškom rukometnom ekipom. Samim plasmanom među šest najboljih hrvatskih škola, srednja škola Ivanec postigla  je dosad najveći uspjeh.

Nogometašice su osvojile treće mjesto i brončanu medalju, a u polufinalu su poražene od Sportske gimnazije Zagreb rezultatom 3:0, a u utakmici za 3. mjesto pobijedile su Poljoprivredno-prehrambenu školu s 3:2.

Odbojkašice su u ukupnom poretku zauzele četvrto mjesto. U polufinalu su izgubile od Srednje škole Mate Balote iz Poreča rezultatom 2:0 u setovima, a u utakmici za treće mjesto izgubile su od Gimnazije Matije Antuna Reljkovića s 2:0 u setovima.

Rukometna momčad zauzela je peto mjesto. U skupini je poražena od Sportske gimnazije iz Zagreba i zatim od Srednje škole Ivan Šveair iz Ivanić Grada.