I umorni varaždinski Dabrovi prejaki za riječki Zamet

| 18.5.2016. u 19:27h | Objavljeno u Sport

Iako umorni od nastupa na završnici Kupa Hrvatske u Umagu, gdje su uzeli srebro, igrači GRK Varaždina 1930 večeras su u dvorani na Dravi, pred na žalost malim brojem gledatelja, njih stotinjak, u susretu 7. kola Premijer rukometne lige za prvaka pobijedili riječki Zamet rezultatom 29:25, poluvrijeme 17:12.

Varaždinska je momčad susret odigrala bez ozlijeđenih Vedrana Huđa i Brune Vilia Zobeca, dok je sastav Zameta bio kompletan, ali unatoč tome i evidentnom umoru Dabrovi nisu dozvolili iznenađenje u svojoj dvorani.

Osim vodstva na otvaranju utakmice od 1:0,golom Petra Jelušića, gosti su tijekom cijelog prvog dijela bili u rezultatskom zaostatku, da bi u 20. minuti ipak uspjeli izjednačiti rezultat na 10:10 a kasnije i na 11:11, no, bilo je to sve od Riječana u tom dijelu utakmice.

Na odmor se otišlo s pet golova prednosti domaćeg sastava, 17:12, a u prvom dijelu prednjačili su Ivan Horvat i Marin Šipić s po četiri gola, po tri gola su dali Martin Marčec, Kevin Lind i Ante Tokić, a vratar Matija Špikić imao je 10 obrana. Kod Zameta po tri su gola postigli Mateo Hrvatin, Jadranko Stojanović i Luka Kovačević.

Nastavak utakmice počeo je golom Jurice Vidačeka za 18:12,a ubrzo je bilo i 20:13, a u 40. minuti i 22:14, a u 45. je bilo 24:16, a prednjačio je Marin Šipić, koji je bio raspolžen s pozicije pivota. U 53. minuti gosti su smanjili zaostatak na 26:23, no golom Ivana Horvata iz sederca u 53. minuti prednost je povećana na 4 gola razlike, a ubrzo je prednost oznosila šest golova (29:23).

Na kraju je završilo zasluženom pobjedom Dabrova 29:25, u koju je Marin Šipić ugradio osam golova, Ivan Horvat 7, a Ante Tokić šest golova. Matija Špikić imao je 12, a Domagoj Črnila 7 obrana. Kod gostiju šest je golova postigao Mateo Hrvatin.

U 8. kolu lige za prvaka GRK Varaždin 1930 će već u petak u 18 sati i 30 minuta u Kutiji šibica biti gost PPD Zagreba.