Sloveniji je samo pobjeda od 7 razlike protiv Islanda osiguravala borbu za medalje Foto: Krešimir Đurić

| 12.8.2018. u 18:07h | Objavljeno u Sport

Treći je i posljednji dan prvog dijela natjecanja po skupinama na kadetskom Europskom rukometnom prvenstvu koje se do 19. ovoga mjeseca igra u Varaždinu i u Koprivnici.

U prvoj utakmici varaždinskog dijela programa Island je pobijedio Sloveniju rezultatom 28:24, poluvrijeme 15:8, čime su se susjedi oprostili od borbe za odličja. Najučinkovitiji kod Islanda bio je Haukur Thrastarson, prvo ime susreta, s 12 golova, dok je kod Slovenaca 6 golova postigao Tadej Kljun.

U drugoj utakmici sastali su se Švedska i Poljska, a slavili su Šveđani s 34:30 (poluvrijeme 18:16).

U trećem susretu od 18 sati i 30 minuta igrat će Njemačka i Španjolska, a od 20 sati i 30 minuta snage će odmjeriti Rusija i Mađarska.