Susret protiv Al Ahlija bila je posljednja provjera varaždinske momčadi prije gostovanja kod Rijeke na Rujevici Susret protiv Al Ahlija bila je posljednja provjera varaždinske momčadi prije gostovanja kod Rijeke na Rujevici Foto: Krešimir Đurić

Nogometaši Varaždina odigrali su večeras na svom stadionu, pred oko 800 gledatelja, posljednju pripremnu utakmicu uoči početka novog prvenstva u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Suparnik je bio prvoligaš iz Saudijske Arabije, momčad Al Ahlija, kojeg trenira Branko Ivanković, a nalazi se na pripremama u Austriji, nedaleko Graza. Varaždin je izgubio 3:2, pokazavši dva lica, slabije u prvom i bolje u drugom poluvremenu.

U 4. minuti gosti su prijetili preko Omara Alsoma ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora završio iznad grede gola gostiju. U 12. minuti po lijevoj se strani nakon akcije gostujuće momčadi probio Adrian Santos, izašao sam pred Nevistića i pucao po zemlji no vratar Varaždinaca uspio je nogom obraniti njegovu loptu.

Drugi prijelazak Varaždinaca preko centra u dio terena koji pripada Al Ahliju završio je loptom u mreži vratara Yassera Al Mosailema. Nakon akcije domaćeg sastava po desnoj strani lopta je izbačena u korner s desne strane kojeg je izveo kapetan Dario Jertec. Ovaj je u kaznenom prostoru gostiju na 8 metara od gola pronašao Marka Stolnika, koji je bio najviši u skoku i u 16. minuti preciznim i snažnim udarcem glavom pogodio lijevi gornji kut gola Al Ahlija.

Gosti su izjednačili u 19. minuti. Akcija Al Ahlija išla je po lijevoj strani Mohammed Salman je s lijeve strane uputio loptu po zemlji do druge, lijeve vratnice gola Nevistića, gdje ju je dočekao Omar Alsoma i iz neposredne blizine pospremio je u mrežu varaždinskog sastava.

Momčad trenera Branka Ivankovića došla je u vodstvo u 26. minuti, a strijelac je nakon ubačaja s desne strane po zemlji i neopreznosti domaće obrane bio Hussain Al Moqahwi. U 29. minuti gosti su došli i do trećeg gola a strijelac je nakon udarca s desne strane bio Abdulfattah Asiri.U 44. minuti udarac je s lijeve strane uputio Djaniny Tafaris, ali je njegovu loptu obranio vratar Nevistić.

U nastavku susreta trener Varaždina Borimir Perković, koji nije mogao biti zadovoljan onim što je njegova momčad prezentirala u prvom poluvremenu, napravio je pet izmjena, a prvi su priliku u drugom dijelu imali gosti kada je u 52. minuti Asiri Abdulfattah pogodio desnu vratnicu gola domaćina. Varaždin je smanjio na 2:3 u 56. minuti kada je Matija Kolarić iskoristio pogrešku obrane gostiju i neometan s oko 7-8 metara pogodio mrežu nemoćnog vratara gostiju.

U 61. minuti nakon ubačaja Brlečića s lijeve strane pred golom je u skoku bio Benko i loptu glavom poslao prema lijevoj strani gola gostiju ali je vratar Al Ahlija uspio obraniti njegov udarac. U 79. minuti u dobroj situaciji za postizanje izjednačujućeg pogotka bio je Tomislav Turčin, ali je njegov udarac po sredini gola upućen po zemlji vratar Al Ahlija obranio. Vratar gostiju obranio je i udarac. Priliku za izjednačenje imao je Benko u 89. minuti, ali je njegov udarac nakon prodora po desnoj strani obranio vratar Al Ahlija.