Luka Sakač je za F.C. Kovačić osvojio naslov prvaka u kategoriji do 80 kg Foto: F.C. Kovačić

Fight Club Kovačić najuspješniji klub Svjetskog prvenstva u assaut savateu za juniore

| 17.7.2017. u 08:40h | Objavljeno u Sport

Varaždinske Toplice bile su domaćin svjetskog savate prvenstva za juniore u disciplini assaut. Prvenstvo je održano u organizaciji Fight Cluba Kovačić, a najveći uspjeh postigli su upravo članovi F.C. Kovačić koji su u reprezentaciji Hrvatske imali 6 boraca (4 za prvenstvo, 2 za svjetski kup).

Najbolji Hrvatski junior u 2016. godini Luka Sakač sa tri pobjede postao je novi juniorski prvak svijeta do 80 kg. Viceprvaci svijeta postali su Borna Vuković u teškoj i Alen Ognjanović u kategoriji do 56 kg. Treće mjesto je osvojio Matej Kos. Na svjetskom kupu nastupili su Leon Plantak u kategoriji do 65 kg i Emanuel Šprem u kategoriji +70 kg. Obojica su pobjedili svoje protivnike u finalu te osvojili ovaj prestižan svjetski kup.

Sa tri zlata, dva srebra i jednom brončanom medaljom, F. C. Kovačić najuspješniji je klub na svjetskom prvenstvu. Prvenstvo je organizirano na visokom nivou uz pohvale svjetske savate federacije.