Enesu Gariboviću dvije bronce na Prvenstvu Balkana u Sarajevu

| 12.12.2016. u 10:15h | Objavljeno u Sport

Hrvatska karate reprezentacija sudjelovala je na Prvenstvu Balkana za kadete, juniore i mlađe seniore u Sarajevu.U sastavu reprezentacije nastupili su članovi Karate kluba Varaždin Elma i Enes Garibović.

Na Prvenstvu Balkana nastupilo je 863 sportaša iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Makedonije, Kosova, Albanije, Rumunjske, Bugarske, Turske i Hrvatske.

Elma Garibović je u kategoriji mlađe seniorke do 55 kilograma zauzela 7.mjesto. Enes Garibović je u kategoriji mlađi seniori do 84 kilograma osvojio broncu, isto je odličje osvojio i kao član hrvatske muške mlađe seniorske reprezentacije (U21), pri čemu je Enes Garibović sa svoje tri pobjede u tri ekipna meča uvelike doprinio osvajanju bronce.

Hrvatska je na Prvenstvu Balkana osvojila 20 medalja, te je u ukupnom plasmanu zauzela četvrto mjesto iza Turske, Srbije i BiH-a.