Enes Garibović izborio nastup na seniorskom Svjetskom prvenstvu

| 5.9.2016. u 11:31h | Objavljeno u Sport

Jučer je u Zagrebu održan izborni turnir za seniorsku selekciju Hrvatske za nastup na predstojećem Svjetskom prvenstvu, koje će se održati krajem listopada u austrijskom Linzu.

Član Karate kluba Varaždin i reprezentativac Hrvatske Enes Garibović osvojio je 1. mjesto u kategoriji seniori do 75 kg te se tako plasirao na Svjetsko prvenstvo gdje će braniti boje Hrvatske.

U prvoj borbi Garibović je pobijedio rezultatom 5:1 Michela Hasanija iz Karate kluba TAD Rijeka, a u finalnoj borbi bio je bolji od Ivana Martinca iz Karate kluba Hercegovina Zagreb rezultatom 1:0.

Enesa Garibovića u narednom periodu očekuju reprezentativne pripreme te kontrolni turniri gdje će testirati svoju formu za Svjetsko prvenstvo.