David Šalalom (desno) i Gabrijel Stojanović Foto: ak sloboda

Devetero članova Slobode osvojilo pet medalja na dvoranskom PH

| 2.2.2020. u 20:47h | Objavljeno u Sport

U organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac održano je dvoransko Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke. Nastupilo je više od 300 atletičara iz tridesetak klubova Hrvatske,među njima i varaždinski Atletski klub Sloboda s devetero predstavnika koji su osvojili ukupno pet medalja.

Dominacija varaždinskih atletičara mogla se vidjeti na 400 m kod muških, gdje su David Šalamon, Gabrijel Stojanović i Valentino Bečeheli osvojili drugo, treće i četvrto mjesto. David je dionicu otrčao za 48,20, Gabrijel za 48,40 što je ujedno i njegov novi osobni rekord, a Valentino za 49,67.

U skoku u vis srebrnu medalju osvojio je mladi atletičar Martin Mlinarič preskočivši 203 centimetara što je njegov osobni rekord i norma za Europsko prvenstvo mlađih juniora koje će se u ljeti održati u Rietiju.

Kod seniorki srebrnu medalju osvojila je Tajana Židov na 800 m s rezultatom 2:11,37 što je njen osobni rekord za čak 2 sekunde. Brončanu medalju osvojila je Lucija Pokos na 400 m s rezultatom 56,42. Nadomak medalje bila je Mateja Jambrović koja je na 60 m zauzela 4. mjesto s rezultatom 7,89.