Članovi PK Barok na natjecanju u Sisku Foto: pk barok

Članovima varaždinskog Baroka čak 43 medalje na regionalnom prvenstvu u Sisku

| 18.6.2017. u 21:15h | Objavljeno u Sport

U Sisku je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i početnike. Članovi PK Barok ovim su natjecanjem završili najuspješniju sezonu do sada.

U konkurenciji 187 natjecatelja iz 9 klubova, nastupilo je i 28 članova Baroka koji su isplivali  90 osobnih rekorda, te osvojili 43 medalje, od kojih 16 zlatnih,15 srebrnih i 12 brončanih.

U kategoriji mlađih kadetkinja, najuspješnija predstavnica bila je Nika Dobovičnik. Ona je osvojila zlato na 100 i 400 slobodno,100 leđno,100 delfin,te 200 mješovito. Nika je ujedno isplivala i B normu na 100 slobodno za predstojeće kadetsko prvenstvo Hrvatske.

Anamarija Zavrtnik razveselila nas je zlatom na 50 m leđno, srebrom na 50,100 i 400  slobodno, te na 200 mješovito. U istoj kategoriji Leona Juriša osvojila je brončanu medalju na 100 delfin i 100 leđno, a Mila Mitrović na 50 prsno.

U kategoriji mlađih kadeta zlatom se okitio Bruno Obrstar na 50 i 100 leđno. Niko Balenta osvojio je zlato na 50 delfin, te broncu na 50 i 100 slobodno. Erik Hunjek bio je srebrni na 400 slobodno, te brončani na 50 i 100 leđno i 200 mješovito. U istoj kategoriji Luka Štumberger „uzeo“ je srebro na 50, 100 prsno i 100 leđno, a Filip Kukec na 50 prsno.

U kategoriji početnika Sara Marković je bila zlatna na 50 delfin i 50 slobodno, srebrna na 100 slobodno i 100 prsno, te brončana na 50 prsno.
Odlična je bila i Jana Čok sa osvojenim srebrom na 50 prsno i 50 slobodno, te broncom na 100 slobodno i 50 leđno. Do zlatne medalje na 100m leđno doplivala je i Vida Jurak, dok je Bela Mitrović bila druga  na 50 leđno.

U kategoriji mlađih kadetkinja, štafeta 4x100 mješovito u sastavu Nika Dobovičnik, Anamarija Zavrtnik, Leona Juriša i Mila Mitrović, te štafeta 4x100 slobodno u sastavu Nika Dobovičnik, Anamarija Zavrtnik, Leona Juriša, Hana Ivanković osvojila je zlatnu medalju.

U kategoriji mlađih kadeta, štafeta 4x100 mješovito (Bruno Obrstar, Luka Štumberger, Niko Balenta,  Hunjek) bila je zlatna, a štafeta 4x100 slobodno (Erik Hunjek, Luka Kokotec, Luka Štumberger, Niko Balenta) bila je srebrna.

U kategoriji početnika, štafeta 4x50 slobodno mix u sastavu Jana Čok, Lovro Juretić, Vedran Šavor, Sara Marković osvojila je zlatnu medalju, dok je  štafeta 4x50 mješovito u istom sastavu bila srebrna.

Odlične nastupe i rezultate ostvarili su i ostali plivači Baroka Fran Čurdija, Beata Dmitrović, David Hrastovec, Jakov Bađun, Bruno Kosmačin, Luka Lacković, Maša Manojlović, Sebastijan Matas, Anja Mirilović, Lara Ranković i Ivan Turkalj.